Конфлікт – це насправді про любов

Читай також

 •  У Львові презентували книгу Глави УГКЦ «Бог не покинув Україну»
 • 11-та Заповідь? Яка була найперша Заповідь? Для чого взагалі Заповіді Божі?
 • Наскільки наші добрі справи є добрими – три індикатори
    • Конфлікт – це насправді про любов

     Ніхто не одружується для того, щоби потім розлучитись. Конфлікт – це насправді про любов.

     Психологиня Наталя Сиротич у Покликані до любові розповідає про те, наскільки важливі конфлікти для розвитку стосунків, здорової атмосфери сімʼї, чому конфлікт – це не поле бою, де обовʼязково має бути переможений, але спосіб сформувати спільний кут зору. Найцікавіші тези зустрічі пропонуємо нижче.

     Ніхто не одружується для того, щоби потім розлучитись. Конфлікт – це насправді про любов. Якщо люди сперечаються, доводять щось одне одному або намагаються промовчати – це про любов. 

     Розлучення – це наслідок відсутності приготування до стосунків. Стосунки потребують “здобуття освіти” і “карʼєрного зросту”. У стосунках слід зростати і варто вчитись на чужих помилках. Стосунки завжди потребуватимуть освіти – двоє людей мають постійно вчитися вирішувати і тому конфлікт – це черговий екзамен у процесі навчання.

     Конфлікт і криза – це завжди нормально. З конфліктом можуть асоціюватись такі емоції як страх, злість, але в жодному разі не жах, безвихідь.

     Конфлікт – це про розвиток. Вихід з конфлікту – це завжди стрибок. Конфлікт можна порівняти до стрибків на батуті – тобі складно і некомфортно без опори, але якщо ти таки стрибнеш – то стрибнеш значно вище, ніж був до того. Правильно вирішений конфлікт – це завжди свято, це завжди шанс вийти на якісно інший рівень стосунків.

     Успішні сімʼї відрізняються не відсутністю чи низькою частотою конфліктів, а незначною їхньою глибиною і безболісністю. Якщо конфлікти вирішувати одразу – вони будуть не такими глибокими, а якщо правильно – то безболісні.

     Любов не приносить болю, біль спричиняють люди, які не вміють “професійно” любити. Конфлікт показує, що всі ми – люди, слабкі люди.

     Конфліктів не уникнути і вони можуть або зруйнувати наші стосунки, або навчити любити, цінувати і підтримувати один одного. 

     Конфлікт у стосунках – це зіткнення суперечностей, коли люди по-різному дивляться на одне і те ж. Конфлікт у парі – це не поле бою, де хтось точно мусить бути переможений. У конфлікті немає місця для крику, крик нічого не додає для вирішення суперечок. 

     Стосунки смачні і корисні мають і можуть бути, це дуже реалістично, але це передбачає  працю кожного.

     Долучитист до Школи можна в будь-який момент.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    •  У Львові презентували книгу Глави УГКЦ «Бог не покинув Україну»
    • 11-та Заповідь? Яка була найперша Заповідь? Для чого взагалі Заповіді Божі?
    • Наскільки наші добрі справи є добрими – три індикатори
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)