Один із проявів Божого діяння ― звільнення людини від поневолення злом

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Один із проявів Божого діяння ― звільнення людини від поневолення злом

     Спасіння – дар Божий, який не можна собі чимось заслужити. Це головна думка першого читання. Уся історія спасіння просякнута діянням Божого милосердя, якого всі ми повсякчасно потребуємо. У Христі Ісусі, Бог довершив чудове діло спасіння людини і про це гарно пише ап. Павло: оживив мертвих нашими гріхами, воскресив і посадовив на небі. І все це через Христа, тільки через Нього маємо доступ до надзвичайного багатства Божої благодаті.

     Один із проявів Божого діяння Ісуса Христа було звільнення людини від поневолення злом. Зло що увійшло у людське буття з першим гріхом нищить людину, вчиняє її мертвою. Це бачимо на прикладі євангельського біснуватого (Лк 8,26-39): він не носив одежі, мешкав по гробах – все це ознаки ненормальності. Одержима людина не терпить аури святості, – Ісус ще нічого не зробив, не сказав, а лише побачив біснуватого і вже цього було достатньо щоби злі духи мучилися і просили про вигнання їх у свиней. Знаємо на прикладі багатьох послідовників Христа, про їх страшну боротьбу із сатаною. Біси виходили з одержимих ними у присутності отця Піо, але яку натомість боротьбу з темними силами цей святий переживав аж до фізичного насильства…

     Зло мстилося бо святі відбирали в них душі грішників. Яка же ж підлість сатани! Цей проклятий ангел знає що на віки відкинутий і осуджений, але не хоче терпіти сам, а прагне за собою потягнути ще й якомога більше людей. Тому власне прогнання злих духів було одним із визначальних моментів у діяльності Ісуса.

     Чому свині? Чому власне у свиней захотіли увійти чорти. Тут привідкривається тонка і глибока психологія зла. Отже, сатана у спокушанні людини користується зовнішнім спостереженням, ап. Петро каже що він як той лев ревучий ходить і шукає кого б пожерти (1Пт 5,8). Злий дух не може бачити що робиться в нас у серці і душі, Бог від нього це скрив. Тому Люцифер знав,, що коли люди втратять свиней (а це було свого роду їхнє багатство), то це спричинить гнів, ненависть до Ісуса і вони Його не приймуть, проженуть, що, зрештою, і сталося. Подібно сатана діє і тепер, використовуючи зовнішні чинники щоб нас доводити до гріху: таким чином розбиваються сім’ї, виникають війни, суперечки і різного роду розбрат.

     В Ісусі, якщо захочемо, можемо знайти визволення від усього, що поневолює. Власне Він для того і прийшов, щоб дарувати мир. Це Євангеліє, котре по-різному може до нас промовляти, ставить перед нами ще одну конфронтацію: в чому я хочу перебувати, чи далі хочу, як та свиня валятися в бруді гріха, чи хочу позбутися всілякого свинства і прийняти Ісуса, щоб Господь Бог творив величні діла віри у моєму житті.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.4 / 5. Vote count: 7

      No votes so far! Be the first to rate this post.