Чи те, що маємо, реалізовує наше природне прагнення БУТИ щасливим?

Читай також

  • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
  • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
  • Пуститися в дорогу: про Різдвяний піст зі священниками проєкту «ЗаПости»
        • Чи те, що маємо, реалізовує наше природне прагнення БУТИ щасливим?

          Сьогоднішнє Євангеліє (Лк 18,18-27) не говорить нам про неможливість спасіння і осягнення Царства Божого для багатих, але, радше, про таку трудність… «Бо, що неможливо в людей, можливо в Бога!» – і, нехай, це буде «світло вкінці тунелю»…

          Своїм запитання про осягнення Царства Божого чоловік хотів спровокувати Ісуса, але Христова відповідь провокує і ставить запитання Нам!

          Як мінімум, три питання:

          ⠀✔️МАТИ, ЧИ БУТИ?

          Усе, що ми маємо в цьому житті, ТАК!, є плодом праці наших рук (і дуже похвально, якщо так є), але є також і виявом Божого благословення! Усе, що маємо – маємо від Бога! Вміти визнати це і вміти дякувати – DOCG християнського життя.

          👉Чи те, що ми маємо, реалізовує наше природне прагнення БУТИ щасливим? Дуже часто (якщо не завжди) – так не є! Бо кількість ніколи не зробить нас якісними… Тому треба розставити пріоритети: мати, чи бути?!

           👇

          ✔️МИ – БАГАТСТВО, ЧИ ВОНО МАЄ НАС?

          Ми управляємо тими ресурсами, ЩО МАЄМО, чи вони управляють нами? Небезпечно, коли осягнення матеріальних благ стає самоціллю і не є для СЛУЖІННЯ іншим!

          👉Ми звикли виправдовуватися: та ми бідні, ми не маємо мільйонів, це нас не стосується! А як з нашим «малим багатством»? Чи ми реально вміємо ним розпоряджатися, чи воно розпоряджається нашим життям? А яка ситуація з намаганням служити нашим рідним в наших сім’ях? Тут ми вже точно маємо, чим послужити! І багато варіантів реалізації добра іншого..

          👇

          ✔️ХТО (що) Є Б(б)ОГОМ НАШОГО ЖИТТЯ?

          Якщо уважно приглянутися до заповідей, на які посилається Ісус (Заповіді IV-X), а також до відповіді чоловіка, то можна помітити, що в цьому переліку бракує заповідей, які стосуються  відносин з Богом.  Так виглядає, що цей чоловік виражає своїм життям позицію своєрідного компромісу: Боже, я буду правильно поводитися, буду старатися, шанувати батька і матір, не буду вбивати, красти, чинити перелюб, буду добрий, але залиш мені змогу самому бути богом свого життя…

          👉 #якби_хто_питав, то гуманізм і християнське CARITAS – це дещо різні речі…

          «Невипадково, саме багатство стало для цього чоловіка перешкодою наслідувати Господа. Наявність грошей дає різні МОЖЛИВОСТІ у цьому світі, а можливості створюють ВРАЖЕННЯ, наче це ти керуєш життям…»

          Отець Роман ДЕМУШ

          Читай також

        • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
        • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
        • Пуститися в дорогу: про Різдвяний піст зі священниками проєкту «ЗаПости»
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.