Чи те, що маємо, реалізовує наше природне прагнення БУТИ щасливим?

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Пуститися в дорогу: про Різдвяний піст зі священниками проєкту «ЗаПости»
    • Чи те, що маємо, реалізовує наше природне прагнення БУТИ щасливим?

     Сьогоднішнє Євангеліє (Лк 18,18-27) не говорить нам про неможливість спасіння і осягнення Царства Божого для багатих, але, радше, про таку трудність… «Бо, що неможливо в людей, можливо в Бога!» – і, нехай, це буде «світло вкінці тунелю»…

     Своїм запитання про осягнення Царства Божого чоловік хотів спровокувати Ісуса, але Христова відповідь провокує і ставить запитання Нам!

     Як мінімум, три питання:

     ⠀✔️МАТИ, ЧИ БУТИ?

     Усе, що ми маємо в цьому житті, ТАК!, є плодом праці наших рук (і дуже похвально, якщо так є), але є також і виявом Божого благословення! Усе, що маємо – маємо від Бога! Вміти визнати це і вміти дякувати – DOCG християнського життя.

     👉Чи те, що ми маємо, реалізовує наше природне прагнення БУТИ щасливим? Дуже часто (якщо не завжди) – так не є! Бо кількість ніколи не зробить нас якісними… Тому треба розставити пріоритети: мати, чи бути?!

      👇

     ✔️МИ – БАГАТСТВО, ЧИ ВОНО МАЄ НАС?

     Ми управляємо тими ресурсами, ЩО МАЄМО, чи вони управляють нами? Небезпечно, коли осягнення матеріальних благ стає самоціллю і не є для СЛУЖІННЯ іншим!

     👉Ми звикли виправдовуватися: та ми бідні, ми не маємо мільйонів, це нас не стосується! А як з нашим «малим багатством»? Чи ми реально вміємо ним розпоряджатися, чи воно розпоряджається нашим життям? А яка ситуація з намаганням служити нашим рідним в наших сім’ях? Тут ми вже точно маємо, чим послужити! І багато варіантів реалізації добра іншого..

     👇

     ✔️ХТО (що) Є Б(б)ОГОМ НАШОГО ЖИТТЯ?

     Якщо уважно приглянутися до заповідей, на які посилається Ісус (Заповіді IV-X), а також до відповіді чоловіка, то можна помітити, що в цьому переліку бракує заповідей, які стосуються  відносин з Богом.  Так виглядає, що цей чоловік виражає своїм життям позицію своєрідного компромісу: Боже, я буду правильно поводитися, буду старатися, шанувати батька і матір, не буду вбивати, красти, чинити перелюб, буду добрий, але залиш мені змогу самому бути богом свого життя…

     👉 #якби_хто_питав, то гуманізм і християнське CARITAS – це дещо різні речі…

     «Невипадково, саме багатство стало для цього чоловіка перешкодою наслідувати Господа. Наявність грошей дає різні МОЖЛИВОСТІ у цьому світі, а можливості створюють ВРАЖЕННЯ, наче це ти керуєш життям…»

     Отець Роман ДЕМУШ

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Пуститися в дорогу: про Різдвяний піст зі священниками проєкту «ЗаПости»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.