Боже, закрий небо над Україною!

Читай також

 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
 • Папа: війна, що триває в Україні, ятрить рани, завдані Голодомором
    • Боже, закрий небо над Україною!

     “Словом Господнім небо замкнув” (Сир 48,3)

     Друзі, нам всім зрозуміло, наскільки важливо зараз мати захист від смертельної загрози з неба. Наші дипломати просять НАТО та західний світ, щоби вони допомогли закрити наше небо. І добре роблять. А що можемо в цей час робити ми?

     Пропоную, щоби ми просили цього ж у значно могутнішого союзника – у Бога. Давайте щодня звертатися до Нього з молитвою та довірою, просячи, щоби Він до часу закрив наше українське небо для ворогів, що несуть смерть. Включайтеся в молитву!

     Приклад людини, яка своєю молитвою закрила небо аж на три роки, знаходимо в Біблії. Це пророк Ілля. Пропоную порозважати над прикладом Іллі та над Словом Божим, яке дає надію для нашої молитви:

     Ревна молитва праведника має велику силу. Ілля був чоловік такий самий, як ми; він почав молитися, щоб дощу не було, і не було на землі дощу три роки та шість місяців. Потім він знову помолився, і небо дало дощ, а земля вродила плід свій. (Як 5,16-18)

     Ілля тішбій, з Тішбе у Гілеаді, сказав до Ахава: «Так певно, як живе Господь, Бог Ізраїля, якому я служу, цими роками не буде ні роси, ні дощу, хіба на моє слово.» (1Цар 17,1)

     І з’явивсь Ілля, пророк вогненний, і слово його смолоскипом палало. Він навів на них голод і в ревності своїй їх поменшив. Словом Господнім небо замкнув, а й тричі вогонь із нього звів.

     Як ти прославивсь, Ілле, чудесами! Хто б похвалився рівністю з тобою? Збудив єси мертвого з смерти і з аду – Всевишнього словом. Ти скинув царів на загибель, прославлених – з їхнього ложа. Ти чув на Синаї докори, на Хориві – вирок відплати. Ти помазав царів на відплату, а й пророків – своїх наступників.

     Полум’яний вихор вхопив тебе – колісниця з вогненними кіньми. Ти, як написано, погрозами майбутніми гнів гамуватимеш, заки спалахне він: серце батька до сина навертатимеш і покоління відновлюватимеш Якову. Щасливі ті, що тебе бачили й що заснули в любові, бо й ми життям будем жити.

     Такий був Ілля, вхоплений вихорем (Сир 48,1-12).

     Отець Юрій Блажиєвський

     Читай також

    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
    • Папа: війна, що триває в Україні, ятрить рани, завдані Голодомором
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.