Біблія ― це Живий текст, написаний для Живих людей

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Біблія ― це Живий текст, написаний для Живих людей

     Біблія написана людьми, під натхненням Cвятого Духа, але передовсім людьми, такими як ти і я, як твої сусіди з сусіднього під’їзду, навіть якщо вони жили тисячі років тому назад, слухали іншу музику, не мали медичного страхування і харчувались значно краще ніж ми з тобою зараз.

     Автори Біблії, будучи звичайними людьми, теж іноді помилялися, робили орфографічні та граматичні помилки, повторювали слова, та цілі словосполучення, бо дехто з них писав не своєю рідною мовою. І про одну і ту саму подію вони іноді писали дві, а часом і три різних версії.

     А ще вони мали непогане почуття гумору і залишили це між рядками. У Писанні можна віднайти все – іронію, сарказми, висміювання, пісні, поезію, міти, жарти та еротику. І всього цього є набагато більше, ніж ми собі це уявляли.

     Біблія ― це Живий текст, написаний для Живих людей. Це текст недосконалий, але і ми з вами не претендуємо бути досконалими. Цей текст сам у собі є зранений, а іноді через переклад та інтерпретацію зазнає ще більших ран, як тіло Господа, яке побачили учні після Воскресіння. І в ньому (тексті) можна також побачити “рани від цвяхів” і вложити до них свої пальці… але цей текст, повторюсь, є написаний для Живих і для того, щоби давати іншим життя.

     Тому якщо хтось використовує його у будь-яких інших цілях, для підтвердження своїх тез чи умовиводів, а не для того, щоби відкрити перед іншим Бога, який з любові для людини став людиною, то є просто маніпулятором… Тому читай та перевіряй добре, коли хтось цитує Святе Письмо, бо на кожну їхню тезу у самій Біблії можна знайти антитезу.

     Vyacheslav Okun SJ

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      [ratemypost]