Про Бога і віру – мотиваційні вислови автора “Хронік Нарнії” К. Льюїса

Читай також

 • У пошуках крихти надії
 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
 • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
    • Про Бога і віру – мотиваційні вислови автора “Хронік Нарнії” К. Льюїса

     Клайва Стейплза Льюїса вважають одним із найкращих апологетів (захисників християнської віри) ХХ століття. Він — автор християнських апологетичних творів у стилі «фентезі». Одним із найвідоміших є «Хроніки Нарнії».

     1) «Якщо ми знаходимо у собі бажання, якого ніщо у цьому світі не може задовільнити, то, мабуть, найкращим поясненням буде те, що ми були створені для іншого світу».

     2) «Я прийняв релігію не для того, щоб бути щасливим. Я завжди знав, що щасливим мене може зробити пляшка портвейну. Якщо ви шукаєте релігію, яка надасть вам відчуття комфорту, в такому разі я не рекомендую християнство».

     3) «Звичайних людей не буває. Ви ніколи не спілкувалися з простим смертним».

     4) «Християнин не вважає, ніби Бог любить нас через те, що ми — добрі, але що Бог зробить нас добрими через те, що Він любить нас».

     5) «Бог не може дати нам миру і щастя поза Ним самим, бо такого не існує».

     6) «Людина не може применшити Божу славу, відмовившись поклонятись Йому, так само, як божевільний не може загасити сонця, написавши слово “темрява” на стіні своєї палати».

     7) «Здавалося б, що Господь вважає наші бажання не достатньо сильними, а занадто слабкими. Ми — нерішучі створіння, що задурюємо себе алкоголем, сексом та іншими амбіціями в той час, як нам пропонується безмежна радість. Ми схожі на дитину, яка хоче й надалі “пекти пасочки” в болоті, бо не уявляє собі, що означає пропозиція відпочинку на морі».

     8) «Справжня покора означає не бути про себе нижчої думки, а думати про себе менше».

     9) «Історія людства — це довга жахлива оповідь про людину, яка намагається знайти щось інше, крім Бога, що зробить її щасливою».

     10) «Дурницею буде вважати, ніби хороші люди не знають, що таке спокуса. Це — очевидна брехня. Лише ті, хто намагається протистояти спокусі, знають, якою сильною вона може бути… Людина, що піддається спокусі через п’ять хвилин, просто не знає, якою б вона була через годину. Тому, в певному сенсі, погані люди мало знають про те, що таке “погано”. Вони прожили захищене життя, завжди піддаючись».

     11) «Помри до того, як помреш, бо потім шансу не буде».

     12) «Ніхто не знає, наскільки він поганий, поки не докладе усіх зусиль, щоб бути добрим».

     13) «Прямуй до Неба, а земля тобі “додасться”; прямуй до землі — й нічого не отримаєш».

     14) «Прогресувати означає наближатися до бажаного місця. І якщо ти обрав неправильний поворот, тоді просування вперед не приведе тебе ближче до мети. Якщо ти на неправильному шляху, то прогрес означає розвернутися й повернутись на правильний шлях. У цьому разі людина, яка найшвидше розвернеться, — найбільш прогресивна».

     15) «Якщо християнство неправдиве, то воно неважливе; якщо правдиве, то має безкінечну важливість. Єдине, чим воно не може бути, — середньої важливості».

     16) «Кожен вважає, що прощення – чудова ідея, аж поки самому не доводиться щось прощати».

     17) «Любов може простити всі недоліки й любити, не зважаючи на них; але Любов не може перестати прагнути їх усунути».

     18) «Тепер я знаю, Господи, чому Ти не відповідаєш. Ти сам є відповіддю. Перед Твоїм обличчям усі питання зникають. Якої ще відповіді треба?»

      

     Фото: photo

     Джерело: credo

     Читай також

    • У пошуках крихти надії
    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.