Як зберегти сім’ю якщо чоловік – невіручий?

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Як зберегти сім’ю якщо чоловік – невіручий?

     Ви плачете. Ви молитеся. Ви дивуєтеся, як довго вам вдається триматися. Ви наполегливо боретеся з почуттями провини і самотності. Ви дивитеся на інші християнські пари зі заздрістю. Коли ваш чоловік (чи дружина) не християнин, вам, як віруючому, щодня доводиться стикатися з проблемами особливого роду.

     Який би не був духовний статус вашого чоловіка, вам все ще потрібно розбиратися з іншими секторами вашої сімейного життя: спілкування, близькість, гроші, законодавство, діти і багато іншого.

     Ви можете бути спокушені вірою в те, що іншим парам, де обоє — і чоловік, і дружина — християни, все це дається набагато легше або, якщо тільки ваша половинка „прийме Христа“ то все буде добре. Насправді, це не обов’язково має бути саме так. Чи не найжахливіші історії я чула від тих, чиї християнські чоловіки і дружини ображали їх, зраджували або іншим способом завдавали їм глибокого болю.

     Тим не менш, деякі ваші проблеми можуть бути унікальні. Як ви зараджуєте собі з тим, що ваш чоловік не розділяє вашу віру? Як ви балансуєте між тим, що суперечить вашим цінностям? Чи варто продовжувати молитися?

     Павло вмовляв усіх чоловіків і дружин, чиї половинки залишалися невіруючими, залишатися в шлюбі:

     „А іншим то кажу я, не Господь: Коли якийсь брат має невіруючу жінку, і вона погоджується з ним жити, нехай її не відпускає. І коли якась жінка має невіруючого чоловіка, і цей погоджується з нею жити, нехай чоловіка не відпускає. Невіруючий бо чоловік освячений жінкою, і невіруюча жінка освячена братом. Інакше ваші діти були б нечисті, а тепер вони святі.“ (1 Корінтян 7:12-14).

     Бог може використовувати вас, щоб наблизити вашого чоловіка до Себе:

     „Звідки ж знаєш, жінко, чи спасеш свого чоловіка? Або ти, чоловіче, звідки знаєш, чи спасеш жінку?“ (1 Корінтян 7:16)

      

     1. Не грайте в Святого Духа-молодшого

     Бог не доручав вам роботу з „навернення“ або „порятунку“ вашого чоловіка. Це Його праця. Жодна людина не має права брати на себе роль Святого Духа в чиємусь житті, в тому числі — і в житті вашого чоловіка чи дружини. (Хоча у вас як і раніше є свої завдання. Про це трохи докладніше нижче.) Бог поважає вільну волю вашого чоловіка, і вам також слід її поважати.

     Це означає нити, не хизуватися своєю духовністю, не применшувати, не бути зарозумілим, не використовувати Святе Письмо в якості зброї проти чоловіка. Поставте себе на його місце. Якщо будь-які вчинки будуть вас відштовхувати або зменшувати бажання приєднатися до віри вашого чоловіка, будьте особливо уважні і сповнені молитвою перед тим, як діяти в цьому напрямку. Користуючись істиною, як зброєю або вступаючи показово „праведно“ — ви не завоюєте серце вашого чоловіка для Христа.

      

     1. Будьте „рекламою“ Царства Божого

     Якби ви жили з такою людиною, як ви самі, як би ви хотіли, щоб це виглядало? Якби ви були невіруючим — чи хотілося б вам приєднатися до себе самого і стати християнином? Усі ми були зламані і потребуємо цілющої благодаті Ісуса. Але відповідно до того, наскільки це перетворення проявляється у ваших словах, вчинках і справах любові — ваше життя може виступати або в якості привабливого стимулу, або в якості огидного перешкоди на шляху вашого чоловіка в Царство Боже.

     „Для одних запах, що від смерти веде до смерти, а для інших – запах, що від життя веде до життя. Хто, отже, здатний до цього?“ (2 Корінтян 2:16)

     Ви не будете ідеальні. Коли ви все зіпсуєте, вибачтеся і попросіть вибачення. Нехай Господь продовжить вирощувати вас. Продовжуйте серйозно інвестувати в стосунки зі своїм чоловіком. Нехай Божа любов продовжує вчити вас, як любити ще краще. Це може бути саме тим фактором, який в підсумку буде використаний Богом для порятунку вашого чоловіка.

      

     1. Продовжуйте себе підживлювати

     Будь-який шлюб  схожий більше до марафону, аніж на спринтерський забіг. Це особливо справедливо для тих випадків, коли один із подружжя не вірить у Христа. Для цього ви повинні усвідомлювати, наскільки важливо живити свою душу і дух поживною їжею. Безсумнівно, набагато простіше закинути все.

     Коли Ісус був на землі, Він регулярно потребував побути наодинці з Небесним Отцем. І вам потрібно те ж саме. Навіть якщо у вас немає можливості відвідувати літургію посеред тижня, знайдіть можливість залишатися на зв’язку з іншими віруючими. Проводьте час у читанні і прослуховуванні матеріалів, які надихають. Інвестуйте час у Боже Слово і в молитву. Ви відповідаєте за свою душу і за те, що ви наповнюєте її, незалежно від того, що ваш чоловік зробив або не зробив.

      

     1. Спостерігайте за Божою дією в житті вашого чоловіка

     Бог любить вашого чоловіка або дружину більше, ніж ви. Він працює над тим, щоб наблизити їх ще ближче до Себе. Він краще за вас знає їхні переживання, вразливість.

     Як віруюча людина, можете зсередини подивитися очима Бога на те, як Він впорається з таким „міцним горішком“. Або взагалі можете не побачити нічого, що доводило б хоч якусь Божу роботу; не дозволяйте обманювати себе. Іноді Бог дозволяє життєвим обставинам надламати людину, щоб відчинити двері для Духа Святого; ваше втручання може затягнути цей процес. І Він може скористатися вашою любов’ю, щоб показати Свою любов до них.

     Якщо ваш чоловік проявляє інтерес або задає питання, будьте самі собою. Діліться, яким був ваш шлях до Бога, розкажіть про свої страждання, перемоги, страхи, сподівання і віру. І якщо Господь використовує ще когось із людей, щоб проговорити в життя вашого чоловіка, не заздріть, а навпаки — будьте вдячні.

      

     1. Продовжуйте молитися

     Молитва працює. Як багато часу це може зайняти часу? Тільки Господь знає. І тільки Йому відома конкретика результату. Не вірте брехні, що молитва не працює, тому що ваш чоловік не приходить до Христа. Багато історій доводять зворотне, та й крім того — саме Слово Боже підтверджує це.

     Тому продовжуйте молитися — 7 днів або й 70 років. Моліться за себе — за свій характер, за зростання в мудрості, за сміливість і наполегливість. Моліть Бога, щоб Він невпинно показував вам, як любити. Моліться за ваш шлюб — за зв’язок між вами. Моліться за свого чоловіка — щоб Дух Святий ніколи не припиняв Свою роботу в його серці, чого б це не коштувало.

      

     Чи стане ваш чоловік християнином? Я не знаю. Але я знаю, що Бог може використовувати вас, як Свій найкращий інструмент, щоб служити Його любов’ю вашому чоловікові і залучити його до Себе.

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"