Що робити, щоб любов стала голоснішою, а гнів – стих?

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Що робити, щоб любов стала голоснішою, а гнів – стих?

     Ми живемо в час інтенсивного духовного конфлікту. Це нагадує мені про те, як Ісус описував останні дні — як час, коли «любов багатьох охолоне» (Матея 24:12).

     Це може звучати банально, але Божа любов — це найсильнішою зброєю в нашому арсеналі. Ось шість практичних способів вирішення цієї проблеми:

     1. Зменшіть свій гнів щодо своїх політичних ворогів.

     Чи помічаєте як вибухаєте в гніві, коли дивитеся новини або обговорюєте політику з колегами? Пам’ятайте, Приповідки 29:11 кажуть: «Дурний усю свою досаду виливає, а мудрий здержує її в собі.». Біблія називає сердитих людей дурнями!

     2. Перевірте своє серце на расові забобони.

     Якщо слова ненависті вилітають із ваших уст, то це тому, що ненависть живе у вашому серці. Ісус сказав в Матея 15:18: «А те, що з уст виходить, те походить із серця і воно, власне, осквернює людину».

     3. Замикайте свій рот.

     Я не думаю, що християнам слід використовувати ненормативну лексику. Але те, що ви не висловлюєтеся грубо ще не означає, що ваші слова прийнятні. Я вражений, коли чую отруту, яка в наші дні виходить з уст християн — щодо знаменитостей, ЗМІ та політиків по обидва боки барикад. Щоразу, коли ми накидаємося на наших ворогів через наші самовдоволені твіти та пости у Facebook, ми вбиваємо глибший клин між Ісусом і людьми, які потребують Його. Якщо ви не можете пом’якшити свою сувору риторику, продовжуйте пост від соціальних мереж доти, поки не зможете контролювати свою залежність від пустослів’я.

     4. Говоріть добрі слова іншим.

     Моя 89-річна мати навчила мене, що якщо мені нічого сказати, я повинен тримати язик за зубами. Сподіваюся, хороші манери не помруть разом із нею. У вас є сила розсіяти гнів, благословляючи людей посмішкою, обіймами, щирим компліментом або словом підтримки. Звертайте увагу на людей довкола вас. Вчіться «викладати» свої слова з благодаттю, як сказав апостол Павло, «Ваша розмова нехай завжди буде люб’язна та приправлена сіллю, щоб знали, як треба вам кожному відповідати» (Колосян 4: 6).

     5. Звертайте увагу на одинаків.

     Ісус часто виявляв любов до людей, яких суспільство уникало. Він обідав із одиноким Закхеєю, він підбадьорив жінку-самарянка, яка була вигнанкою і він вигнав демонів із божевільного на кладовищі. Чому ми боїмося любити людей, які замикаються в собі або борються з емоційними і психічними проблемами? Якщо Ісус подружився з ними, так варто поступати і нам.

     6. Проявляйте любов до своїх братів і сестер у християнстві.

     Ісус не сказав, що світ буде поважати нас через наші християнські наклейки на капоті або футболках, нашу переконливу апологетику або наші модні мегацеркви. Ні, він сказав: «З того усі спізнають, що мої ви учні, коли любов взаємну будете мати» (Йоана 13:35).

     Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"