Блаженний Августин – один з найбільших Отців християнської Церкви, засновник августінізму, християнської філософії історії, єпископ Гіппонський, впливовий проповідник, християнський богослов і політик, а також великий оратор, письменник і психолог.
- Народився в Тагасті, в провінції Нумідія, Північна Африка (нині Сук-Арас в Алжирі) Римської імперії, 13 листопада 354 року.
- Життя Блаженного Августина припала на важкі часи. Давно минула пора «римського світу»: всередині держави не припинялися негаразди; імператорський престол став іграшкою солдатського свавілля і людського честолюбства. На Півночі і на Заході піднімалися варвари; зі Сходу загрожувало перське царство, сильне своєю організацією і військом. Війни вимагали грошей і грошей, податки збільшувалися вдвічі і втричі за одне покоління. Місце вільно обраної діяльності зайняла примусова праця людей, довічно прикріплених до своєї роботи і посади. Єдиним засобом управління людьми вважається страх. Упевненості в завтрашньому дні немає, немає нічого міцного і стійкого.
- Батько Августина був язичником, мати Моніка – християнкою; згодом вона була проголошена святою.
- Початки грамоти – читання, письмо, рахунок – давались Августину надто складно і неохоче. Таблиця множення викликала нездоланну нудьгу і була нестерпна. Особливуогиду він відчував до грецької граматики. Однак із захопленням вивчав літературні зразки, з яким стародавня школа з’єднувала викладання граматики.
- Спочатку Блаженний Августин був ритором за професією і викладачем красномовства, потім пояснював християнські догмати, був вченим коментатором Святого Письма і проповідником. Він все своє життя провів над книгами, вивчаючи класичну та християнську літературу.
- 387 року Блаженний Августин прийняв християнство. У наступному році повернувся в своє рідне місто і очолив місцеву спільноту християн. У 395 році був висвячений на єпископа Гіппону.
- Августин написав працю під назвою «Сповідь», де він кається перед Богом в своїх гріхах, описуючи ввесь свій життєвий шлях.
- Його найвідоміша теологічна і філософська праця – «Про град Божий».
- У Блаженного Августина завжди було багато відданих друзів, життя без дружніх зв’язків він вважав позбавленим будь-якої цінності.
- За ступенем впливу на прийдешні покоління його можна порівняти хіба що з Платоном і Аристотелем.
Підготувала Тетяна Трачук
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.