Що в християнстві найважливіше?

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Що в християнстві найважливіше?

     Для нас, які живемо християнським життям, постійно постає питання найбільш важливих речей у християнстві. Дуже часто буває, що християнство асоціюють з обмеженнями. Це так лише певною мірою, але обмеження — не основне, не головне у перемозі Божій, у Його любові. По-іншому можна було б сказати, що сутність християнства у тому, аби був не ти, а тільки Бог у тобі і щоб Він міг через тебе діяти. І щоб від тебе не залишилося нічого, тобто щоби ти став «прозорим» для Господа і цілковито віддав себе Йому. А для цього маємо відсікати своє «я» і постійно очищувати серце, щоби могти стати місцем зустрічі з Господом, Його перебування в нас, Його «кивотом».

     Це можливо лише тоді, коли християнин стає свобідний від прив’язання та має волю йти за повелінням Святого Духа, як це було за часів апостолів (див. Ді. 13, 2– 4; 15,28; 16,6–7). І тоді розуміє, що належить уже не собі, а Богові. Ми мали б усе більше посвячуватися Господеві, шукаючи в усьому Його волі, і встановити це для себе як незмінний закон. Бо немає нічого гіршого для християнина, як влаштовувати життя за своєю волею. Пошук Божої волі і зустріч із Господом — підстава християнського життя.

     Тут добре було б також пригадати собі слова апостола Павла, який, знаючи себе, просив про допомогу, а Господь дав йому відповідь: моєї благодати для тебе досить, моя сила проявляється в немочі.

     Що це за неміч для нас? Це не розслабленість, не лінь, не безтурботність, ні. Це довірливість дитини, яка віддає себе в руки матері. Це піддатливість тому, що може прийняти силу зі зовні — подібно як вітрило наповнюється силою вітру і несе тяжкий корабель через бурхливе море. Ось саме такої піддатливости і немочі очікує від нас Господь, щоб у ній показати свою силу. Якщо зуміємо стати немічними і дозволимо Богові «діяти» в нашому житті, тоді багато чого для нас стане реальним і можливим. Чи ми часто готові зустріти Господа та чи дозволяємо діяти Йому, чи готові зробити все, що Господь скаже нам?

     Владика Венедикт АЛЕКСІЙЧУК

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.