Дві справедливості

Читай також

 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
 • У чому символізм Лазаревої суботи та неділі Входу Господнього у Єрусалим
    • Дві справедливості

     Справедливість Бога – щоб милувати світ і людей у світі. Справедливість людська – воздавати згідно заслуг. Здається, ми за визначенням перебуваємо з Богом у якомусь непримиренному конфлікті неспівмірності.

     Нам важко прийняти Бога, як милуючу справедливість тому, що у досвіді людини на землі по-суті немає вистачальних аналогій. Це важко вміщається у свідомості. Бог справді незрівнянний у милосерді, бо ми не маємо з чим Його порівняти.

     Справедливість Бога – суцільний парадокс. Логіка тут безсила. Вона бунтує і каже: «Ну, як же так? Якась справедливість мусить бути?».

     Християни – це ті, які специфічно відкривають саме таку реальність Бога? Може рідко? А може фактично ні? коли? Християни? Ми?

     Не дивуюсь, що я цього не розумію. Цього не розумів теж пророк Йона. Бог послав його, щоб сповістити, що Ніневія буде зруйнована, а потім Бог «включає задню» і милує місто розкаяних грішників.

     «Тому я і втік в Тарсис, бо знав, що Ти – Бог благий і милосердний, довготерпеливий і багатомилостивий». (Йони 4, 2).

     «Ей, Бог, Ти взагалі-то що собі дозволяєш? Кінець кінців, Ти якийсь Бог чи не бог? У тебе є якесь слово?» Так, є. Милосердя. Бог перебуває у в’язниці покаяння людей. Рішення Бога щодо світу не є мертвою датою кінця чогось чи когось. Кінець залежить від людини, а не від Бога. Він назавжди Початок і завжди на початку. Він не творить кінця світу. І не знищує. І тим більше не лякає знищенням. Просто у буття всесвіту Творцем закладено премудрі закони світопорядку і гармонії, які не варто порушувати.

     Милосердний Суддя. Досить лише Його ТАКОГО пізнати! Бо Бог – це пізнана реальність, а не Бог взагалі. Я не вірю в Бога назагал. Він стає справді актуальним, як реальність відкрита серцем. Така само як не існує якесь неймовірно смачне вино, якого ніхто і ніколи не бачив і куштував.

     Справедливість з жорстоким серцем є найпотворнішою формою правди.

     Незбагненний Бог приходить в Ісусі. Коли Він об’являється учням після Воскресінням і просить їх «щось перекусити». Він не приходить з’ясовувати стосунки зі зрадниками, робити розбір польотів, а вже потім ділити трапезу. Він не повертається, бо Він нікуди від них і не відходив.

     Бачити світ і людей навколо нас милосердно. То щось найпрекрасніше. Ми сотки разів горланимо на службах «господи, помилуй» з чимось заваленим купою каменюк у грудях з лівого боку.

     Ми бажаємо, щоб справедливість працювала якось так, в односторонньому порядку. Переважно відносно інших. До себе ж ми охоче застосовували б лояльніші принципи. Ми хотіли б бути помилуваними.

     Ми хотіли б бути помилувані?

     Отець Лука МИХАЙЛОВИЧ

     Читай також

    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • У чому символізм Лазаревої суботи та неділі Входу Господнього у Єрусалим
     • Оціни

      [ratemypost]