#НазустрічРіздву: День 5. Вифлеєм – місце народження Спасителя

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
 • Святе Письмо з розважанням на 18 червня
 • Святе Письмо з розважанням на 17 червня
    • #НазустрічРіздву: День 5. Вифлеєм – місце народження Спасителя

     «І ти, Вифлеєме, земле Юди, нічим не менша між містами Юди, бо з тебе вийде вождь, що буде пасти мій народ, Ізраїля» (Мт. 2,6). Це друге старозавітне пророцтво, яке наводить євангелист Матей, походить від пророка Міхея, сучасника Ісаї (пор. Мі. 5, 1-3).

     Господь перед віками обрав маленький Вифлеєм, поселення, що на околицях Єрусалиму, на місце свого народження у тілі. На цьому місці спочив люблячий погляд Бога, над ним зупинилася ясна зоря і Ангел з неба сповістив спасенну благовість усьому людству: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Лк. 2, 10-11).

     Знаменно: Господь Ісус народжується не в столиці, «не в царських палатах», а на околицях, на периферіях, там, де не чути міської суєти і гамору, там, де панує тиша і спокій такі великі, що можна навіть чути голос Ангелів! Як же часто світська суєта і гамір заглушують в нас голос Божий! Як важко нам буває уловити посеред тисяч звуків і послань оте єдине, яке нам посилає небо! Нам треба мати свій маленький «Вифлеєм», місце спокою, затишку і тиші, де зможемо перебувати сам-на-сам із нашим Богом та вчитися розуміти таїнственну мову Бога, якою Він промовляє до нас впродовж усього нашого життя.

     Бо й справді, дуже часто ми не розуміємо способу поведінки Бога, оскільки Божий спосіб діяння часто не відповідає нашим очікуванням, або не укладається в наші вузькі рамки чи стереотипи! І тим не менше, Бог народжується у Вифлеємі і тим самим вкотре руйнує всі людські схеми і розрахунки, спонукаючи нас зі смиренням визнати і прийняти, що «Його думки – не наші думки і дороги наші – не Його дороги» (пор. Іс. 55, 😎.

     А окрім цього, своїм народженням у Вифлеємі Господь посилає знак надії усім тим, хто почувається, або і справді є відсунутим на узбіччя суспільного життя, позбавленим перспектив, обмеженим в можливостях зросту і розвитку, усім тим, хто вважає – як правило – хибно, – що інші мають більші можливості, кращі нагоди, вигідніше становище для реалізації потенціалу, який Творець заклав у їх життя.

     Господь в своєму Провидінні скеровує свою увагу і свої кроки саме туди – на периферії, а всім зневіреним і кожному із нас неначе каже устами свого пророка Міхея: «Не намагайся порівнювати себе з іншими, бо ти – унікальний і неповторний. Повір: ти нічим не менший від інших, в тобі я вклав безмежні горизонти і великі, справді Божі перспективи. Прийми мене до себе, а зі Мною отримаєш справді все: спасіння, радість, повноту життя».

     Молитва: Мій Господи і Боже! Навчи мене у світі, де панує жадоба слави, пошуки величі, гонитва за престижем, зберігати спокій духа і умиротвореність душі. Навчи мене з вдячністю приймати себе таким, яким я є, не вихваляючись дарами і не знеохочуючись слабкостями і обмеженнями, які так часто бачу у собі. Скажу словами Псальмопівця: «Усі мої джерела – в Тобі!» (Пс. 87, 7). Тебе єдиного жадаю! Зроби мене для себе затишним і гостинним Вифлеємом, де Ти знайдеш свій прихисток, а отримаю від Тебе повноту життя. Амінь.

     Автор: Владика Богдан Дзюрах

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
    • Святе Письмо з розважанням на 18 червня
    • Святе Письмо з розважанням на 17 червня
     • Оціни

      [ratemypost]