Вдячність ― секрет успіху вислуханої молитви

Читай також

 • Не бійтесь йти по хвилях!
 • Мій найдорожчий дар: 14 серпня
 • 14 серпня – Перенесення Дерева Чесного Хреста і пам’ять святих мучеників Макавеїв 
    • Вдячність ― секрет успіху вислуханої молитви

     Вдячність – одна із тих чудових рис, яка облагороднює людину. Не завжди, але інколи ми вміємо бути вдячними Богові та одні одним за допомогу та вислухані прохання.

     І чим складнішою та скрутнішою була наша ситуація, тим вдячність може бути більшою. І якщо людям ми дякуємо після здійсненої та довершеної допомоги, Богові можемо дякувати і наперед за вислухані молитви та прохання! Господь, на відміну від нас, бачить прохання нашого серця ще перш ніж ми Його про це попросимо, тому сумніватись в Його допомозі нема підстав. А от подякувати Йому наперед за вислухані прохання – це вияв дитячої довіри.

     Молімось «Царю небесний» та черговим псалмом вчімось довірливої вдячності!

     ПСАЛОМ 19 (18)

     Господь моя скеля й твердиня моя, і Він мій Спаситель! Мій Бог моя скеля, сховаюсь я в ній, Він щит мій, і ріг Він спасіння мого, Він башта моя! (18-4) Я кличу: Преславний Господь, і я визволений від своїх ворогів! (18-5) Тенета смертельні мене оточили, і потоки велійяала лякають мене! (18-6) Тенета шеолу мене оточили, і пастки смертельні мене попередили. (18-7) В тісноті своїй кличу до Господа, і до Бога свого я взиваю, Він почує мій голос із храму Свого, і доходить мій зойк до лиця Його в уші Йому! (18-8) Захиталась земля й затремтіла, і затряслись і хитались підвалини гір, бо Він запалився від гніву: (18-9) із ніздер Його бухнув дим, з Його ж уст пожирущий огонь, і жар запалився від Нього! (18-10) Він небо простяг і спустився, а хмара густа під ногами Його. (18-11) Усівся Він на херувима й летів, і на вітрових крилах понісся… (18-12) Поклав темряву Він як заслону Свою, довкілля Його то темрява вод, а мешкання Його густі хмари! (18-13) Від блиску, що був перед Ним, град і жар огняний пройшли хмари Його… (18-14) і Господь загримів у небесах, і Всевишній Свій голос подав, град і жар огняний! (18-15) Він послав Свої стріли, та їх розпорошив, і стрілив Він блискавками, та їх побентежив. (18-16) Показалися річища водні, і відкрились основи вселенної, від сваріння Твого, о Господи, від подиху вітру із ніздер Твоїх… (18-17) Він простяг з висоти Свою руку, узяв Він мене, витяг мене з вод великих, (18-18) він мене врятував від мого потужного ворога, і від моїх ненависників, бо сильніші від мене вони! (18-19) Напали на мене вони в день нещастя мого, та Господь був моїм опертям, (18-20) і на місце розлоге Він вивів мене, Він мене врятував, бо вподобав мене! (18-21) Нехай Господь зробить мені за моєю справедливістю, хай заплатить мені згідно з чистістю рук моїх,

     (18-22) бо беріг я дороги Господні, і від Бога свого я не відступив, (18-23) бо всі Його присуди передо мною, і не відкидав я від себе Його постанов! (18-24) і був я із Ним непорочний, і стерігся своєї провини, (18-25) і Господь заплатив був мені за моєю справедливістю, згідно з чистістю рук моїх перед очима Його. (18-26) із справедливим поводишся Ти справедливо, із чесним по-чесному, (18-27) із чистим поводишся чисто, а з лукавим за лукавством його, (18-28) бо народ із біди Ти спасаєш, а очі зухвалі принижуєш, (18-29) бо Ти світиш мого світильника, Господь Бог мій, освітлює Він мою темряву! (18-30) Бо з Тобою поб’ю я ворожого відділа, і з Богом своїм проберусь через мур.

     (18-31) Бог непорочна дорога Його, слово Господнє очищене, щит Він для всіх, хто вдається до Нього! (18-32) Бо хто Бог, окрім Господа? і хто скеля, крім нашого Бога? (18-33) Цей Бог мене силою оперезав, і дорогу мою учинив непорочною, (18-34) Він зробив мої ноги, мов у лані, і ставить мене на висотах моїх, (18-35) мої руки навчає до бою, і на рамена мої лука мідяного напинає. (18-36) і дав Ти мені щит спасіння Свого, а правиця Твоя підпирає мене, і чинить великим мене Твоя поміч. (18-37) Ти чиниш широким мій крок підо мною, і стопи мої не спіткнуться. (18-38) Женуся я за ворогами своїми, і їх дожену, і не вернуся, аж поки не винищу їх, (18-39) я їх потрощу, й вони встати не зможуть, повпадають під ноги мої! (18-40) Ти ж для бою мене підперізуєш силою, валиш під мене моїх ворохобників. (18-41) Повернув Ти до мене плечима моїх ворогів, і понищу ненависників я своїх! (18-42) Кричали вони, та немає спасителя, взивали до Господа, і не відповів їм. (18-43) і я їх зітру, як той порох на вітрі, як болото на вулицях, їх потопчу! (18-44) Ти від бунту народу мене бережеш, Ти робиш мене головою племенам, мені будуть служити народи, яких я не знав! (18-45) На вістку про мене слухняні мені, до мене чужинці підлещуються, (18-46) в’януть чужинці і тремтять у твердинях своїх… (18-47) Живий Господь, і благословенна будь, скеле моя, і нехай Бог спасіння мойого звеличиться, (18-48) Бог, що помсти за мене дає, і що народи під мене підбив, (18-49) що рятує мене від моїх ворогів, Ти звеличив мене над повстанців на мене, спасаєш мене від насильника! (18-50) Тому то хвалю Тебе, Господи, серед народів, і Йменню Твоєму співаю! (18-51) Ти Своєму цареві спасіння побільшуєш, і милість вчиняєш Своєму помазанцеві Давиду й насінню його аж навіки.

     Отець Володимир МІСТЕРМАН

     Читай також

    • Не бійтесь йти по хвилях!
    • Мій найдорожчий дар: 14 серпня
    • 14 серпня – Перенесення Дерева Чесного Хреста і пам’ять святих мучеників Макавеїв 
     • Оціни

      [rating-system-posts]