«У наш час страху і неспокою шукаймо обіймів Небесного Отця», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина

Читай також

 • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
 • На YouTube опубліковано аудіоверсію синодального Послання щодо війни та справедливого миру
 • Не молитва
    • «У наш час страху і неспокою шукаймо обіймів Небесного Отця», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина

     Сьогодні, коли нам так потрібно відчути себе у безпеці, линьмо до обіймів Небесного Отця. Пригадаймо, ким ми є для Бога. А ми є Його дітьми. Пригадаймо, ким Господь є для нас? А Він є милосердним батьком. Даймо можливість нашому Батькові обійняти і поцілувати нас. Коли це стається? В моменті Святого Таїнства Сповіді. Про це попросив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у неділю блудного сина.

     «Слово Євангелія, яке ми щойно прочитали, безсумнівно належить до золотої скарбниці людської мудрості і Богом натхненної творчості. Ця притча, яка має різні імена (про милосердного батька, про блудного сина), у всі часи Христової Церкви завжди була світлом надії для тих, хто її втратив, закликом до покаяння для тих, які думали, що вони навіки прокляті. Ця притча виявляє нам справжнє обличчя нашого Бога», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

     Відтак проповідник звернув увагу на дві важливі риси Бога: довготерпеливість і багатомилостивість, які сам Господь об’явив Мойсею на горі Синай. На його переконання, хто має інше уявлення про Бога, той живе у великій небезпеці, бо не знає Бога, якого шукає.

     Що таке Божа довготерпеливість? – запитує архиєрей і пояснює, що в деяких перекладах це слово перекладається як «Бог, який є повільний до гніву і багатомилостивий». Божу довготерпеливість по-відношенню до людини бачимо в особі Ісуса Христа, який в людському тілі витерпів усі муки і страждання, щоб врятувати, спасти від смерті увесь людський рід.

     За його словами, притча про милосердного батька чи блудного сина як ніколи влучно відкриває нам обличчя довготерпеливого і милосердного Бога, Бога як батька по відношенню до кожного з нас.

     Передаючи зміст притчі, Глава Церкви зазначив, що сьогодні ми бачимо, як блудний син пригадує, що має тата, і розуміє, ким його батько є.

     «Батьківство з одного боку і синівство з іншого не можна було втратити. Це найбільший скарб, який рятує з найгіршої біди. Пригадка про те, що він є сином веде його назад додому, а батько довготерпеливий. Даючи можливість синові відійти, заперечити власне існування, він виявляє Божественне довготерпіння», – каже Отець і Глава УГКЦ.

     «Батько у своєму милосерді бачить воскресіння сина», – наголошує проповідник.

     Дорогі у Христі брати і сестри, каже Блаженніший Святослав, зараз ми живемо у моменті великого страху і неспокою. Можливо, саме християнська довготерпеливість дає нам сили під час неспокою не панікувати. Тут ми показуємо свою стійкість перед різними страхами, які на нас хоче навіяти наш ворог.

     Можливо, припускає проповідник, сьогоднішня дорога падіння і повернення блудного сина буде для нас підказкою кожного разу, коли будемо відчувати себе серед обставин, які сильніші за наші сили, що перевершують наші можливості. В цей момент ми підсвідомо шукаємо батькових обіймів.

     «Бо де дитина може відчувати себе у найбільшій безпеці? Хто може забезпечити повноту щастя кожній людині? Тільки наш Небесний Отець. Справжній страх, справжня тривога появляється у дитини тоді, коли вона віддаляється від свого батька», – переконаний Блаженніший Святослав.

     «Нехай милосердний Господь, який ділиться сьогодні радістю віднайдення свого сина запалить наші з вами серця радістю Божої близькості. Нехай милосердний Господь прийме нас у свої обійми, дасть нам відчути, що ми у його руках є в безпеці. Дасть нам у християнській довготерпеливості, при його допомозі, вистояти у сучасному непростому моменті історії нашої Батьківщини», – побажав духовний лідер українців.

     Завершилася Божественна Літургія Панахидою за героїв Небесної сотні та духовно-мистецькою програмою до 130-річчя ісповідника віри Патріарха Йосифа Сліпого.

     Пригадуємо також, що від неділі блудного сина, 20 лютого, до М’ясопусної неділі, 27 лютого, в Українській Греко-Католицькій Церкві триватиме традиційний тиждень соціального служіння.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
    • На YouTube опубліковано аудіоверсію синодального Послання щодо війни та справедливого миру
    • Не молитва
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.