Глава УГКЦ на Великдень: «Христос воскрес! Ми з України!»

Читай також

  • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
  • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
  • У пошуках крихти надії
        • Глава УГКЦ на Великдень: «Христос воскрес! Ми з України!»

          Нападник думав, що він захопить Україну за три дні, захопить те, що він бачив, але він сьогодні є переможений тим, чого недобачав. Недобачав тієї народної сили, народного спротиву, народної волі. Волі жити Богом даною свободою на Богом даній землі. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у світлий празник Христового Воскресіння, у 60-ий день війни рф проти України.

          «Тому ми сьогодні кажемо: Христос воскрес! Ми з України!», – додав Глава Церкви.

          У своїй проповіді до вірних Блаженніший Святослав описав, у яких обставинах Україна святкує сьогодні найбільше християнське свято:

          «Над долиною сліз, якою сьогодні є наша Українська земля, з небес лунає клич перемоги: Христос воскрес! Над спаленими домами, над спаленими містами і селами сьогодні нам небо провіщає через свого ангела: Христос воскрес! Сьогодні над палаючим Донбасом і Півднем України, там, де зараз іде війна, де палають позиції наших воїнів, небо сповіщає Україні і світові: Христос воскрес!».

          Ми святкуємо сьогодні, наголошує він, найбільше християнське свято – свято перемоги життя над смертю, перемоги правди над неправдою, перемоги добра над злом.

          Сьогодні минає вже другий місяць цієї кровопролитної війни. «І народився новий клич перемоги. Коли ми хочемо поділитися радістю, що зупинили нашого ворога, ми кажемо: “Добрий день! Ми з України!” А сьогодні на весь світ хочемо сказати: “Христос воскрес! Ми з України!”», – сказав Блаженніший Святослав у проповіді, а відтак повторив це у своєму щоденному воєнному зверненні.

          Предстоятель зауважив, що сам факт, що ми святкуємо Пасху в Києві, в Патріаршому соборі, є Божим чудом, на яке ми ще 60 днів тому не могли надіятися і сподіватися.

          «Ми бачимо, як Христове Воскресіння сьогодні стає силою, надією, радістю тих, які захищають Україну, борються і моляться за її перемогу», – сказав духовний лідер.

          Ми знаємо, каже він, що наш ворог у ці пасхальні свята на знаряддях убивства – бомбах, ракетах, снарядах – глузливо пише: «Христос воскрес». «А ми ці слова пишемо на пасхальних крашанках, на пасхальному хлібі, який кладемо у кошик і освячуємо. І ми скажемо всім, зокрема нашому ворогові: “Христос Воскрес! Ми з України”», – наголосив проповідник.

          Глава Церкви розповів, що зі зворушенням прочитав одну молитву, яку один солдат написав на своєму шоломі: «Боже, як я буду вбитий на полі бою, забери мене в рай, бо в аді я вже був».

          Святкуючи цю Паску, ми просимо його: Воскресни, наш Спасителю, переміни наші сльози смутку на сльози радості! Воскреси Україну, дай нам перемогу, дай нам можливість радісно святкувати і жити не лише в день Пасхи, але кожного дня! «І сьогодні наш Спаситель приходить, щоб нас узяти за руку і вивести з того аду, у який нас хоче загнати наш ворог», – каже Предстоятель.

          Духовний лідер особливо помолився за Українське військо: «Хочу переможним кличем “Христос воскрес” привітати наших воїнів, наше військо, бо завдяки вам, дорогі наші військові, брати і сестри, святкуємо сьогодні Пасху в Києві та в інших містах і селах України».

          Окремо Блаженніший Святослав помолився за мільйони біженців, за всіх, хто на окупованих територіях, за тих, хто не має можливості сісти за святковий стіл, за всіх поранених і скривджених у війни рф проти України.

          «Особлива молитва лине за захисників і дітей Маріуполя. Там, у підземеллях Азовсталі, є діти, які півтора місяця не бачили сонця…», – додав він.

          «Перемагайте смуток Пасхальною радістю. І так будете кувати перемогу у вашому серці, у вашому домі, у вашій родині», – наголосив Предстоятель.

          Департамент інформації УГКЦ

          Читай також

        • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
        • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
        • У пошуках крихти надії
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.