Життя має вартість, коли дає плоди

Читай також

 • Під час аудієнції я запитав Папу Франциска: «А знаєте, що про Вас в Україні говорять?»
 • Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас 
 • Зібрати під крила
    • Життя має вартість, коли дає плоди

     “Відніметься від вас царство Боже й дасться народові, що буде приносити плоди його” (Мт 21, 43-46).

     Кожна річ на землі має свою основу: рослини – корінь, дім – фундамент, машина – кузов тощо. Так само Бог є основою й джерелом життя людини. У центрі цієї науки Христа є Царство Небесне – головний плід віри й нашого життя. Ісус наголошує на важливості цього плоду кажучи, що хто над ним не працює, буде позбавлений участі у Божому Царстві. Цю правду зможемо краще зрозуміти, коли пригадаємо собі істоту Божого Царства – це спільнота любові людини з Богом. Там, де є Ісус, там присутня любов, яка єднає нас у спільноту з Господом. Тож одночасно створюється Боже Царство.

     Навчаючи про спасіння, Христос говорить про іншу річ – камінь, від якого можна загинути. На перший погляд це не має якогось відношення до спасіння. Камінь у цьому Євангелії має символічне значення, бо ним є Христос – надійна основа і джерело життя людини. Метал і камінь є найміцнішими у природі. Так само лише Ісус може запевнити нам щасливе життя в небі. Тому між Христом, як духовним каменем, і спасінням існує тісний зв’язок.

     Оскільки Ісус є Творцем Царства Небесного, Він є також основою для нас, щоб його осягнути. Тільки Ісус знає дорогу до Божого Царства і може помогти нам стати його учасниками. Тому маємо дбати про міцний зв’язок любові з Богом – цей духовний камінь, основу спасіння, важливий плід нашого життя. Якщо ми з’єднаємося з Ісусом на землі, то будемо разом із Ним у Його царстві, як Сам казав: „Хто служить мені, хай іде слідом за мною: і де я, там і слуга мій буде” (Ів 12,26).

     Отець Михайло ЧИЖОВИЧ

     Читай також

    • Під час аудієнції я запитав Папу Франциска: «А знаєте, що про Вас в Україні говорять?»
    • Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас 
    • Зібрати під крила
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.