Допоки ходимо по землі, є змога повернутися на добрий шлях

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Допоки ходимо по землі, є змога повернутися на добрий шлях

     Усе в житті розпочинається з думки. Ми проявляємо своє життя посередництвом помислів. Помисли, які втілюємо стають вчинками. Якщо ж вчинки часто повторювати, то вони кристалізуються в усталені звички, які у свою чергу поступово ставатимуть нашою / secunda natura – другою природою /. Саме вони проявляються через стиль життя, ознаки характеру. Тоді ці всі ознаки зібрані воєдино і є долею людини.

     Те, що люди часто називають долею, кажучи, мовляв «що кому написано на небі» і трактуючи її як якийсь невідворотній фатум, насправді долею не є. Ми самі пишемо свою долю через досить зрозумілу послідовність:

     / думка / вчинок / звичка / навик / стиль життя / = доля.

     На жаль, чимало людей, нарікаючи на власну долю, найчастіше звинувачують інших людей і обставини, замість того, щоб з’ясувати справжні причини власного стану. Бо життя кожного є в його ж руках. Не існує жодних згори наперед визначених алгоритмів, яким безальтернативно підкорюється людина. Існує лише вибір. Постійний вибір.

     Кожна невдала доля / недоля / – щойно наслідок (сукупність) численних хибних виборів у житті. Це коли людина сходить з рейок, а зійшовши з них рухається імпульсивно, болісно, складно і зазвичай безсенсово або ж просто заціпеніло стоїть, боячись рухатись далі. Але допоки ходимо по землі все ще є змога повернутися на добрий і певний шлях, розпочавши будувати свою справжню ідентичність. І лише тихий голос сумління буде необманним індикатором нашого руху, якщо ми тільки остаточно не спалимо його у вогні власного безумства і беззаконь.

     Отець Лука МИХАЙЛОВИЧ

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      [ratemypost]