Ми не просто молоді паломники, ми свідки любові, за яку наші друзі віддають життя

Читай також

 • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
 • У пошуках крихти надії
 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Ми не просто молоді паломники, ми свідки любові, за яку наші друзі віддають життя

     Під час чергової сесії Архієрейського Синоду УГКЦ, що відбувалась 17-18 травня, отець Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді, розповів єпископам про підготовку до Світових днів молоді, що відбудуться на початку серпня у Лісабоні.

     Всю детальну інформацію про цю подію та реєстрацію можна дізнатись ТУТ.

     З болем у серці отець згадав про неймовірну втрату для команди організаторів СДМ, так і всієї нашої Церкви – несподівану смерть отця Григорія Назара. Участь молодих українців у серпневій зустрічі з Папою була великою мрією о. Григорія. І справжнім чудом стала ініціатива команди «Допомога Церкві на Сході» у пам’ять про отця оголосити збір коштів на підтримку поїздки молоді з України на Світові дні молоді в Лісабон.

     Чимало молодих людей уже зареєструвались для участі в СДМ. Попереду – час духовної підготовки. Ми запитали отця Романа Демуша про те, в чому унікальність майбутньої події, її специфіку, важливість участі для української молоді  та особливості приготування.

     Досвід Світових днів молоді – це досвід глобальної Католицької Церкви, світової спільноти молоді, яка збереться з різних куточків світу. Дуже важливо для українців бути там. Вкотре цитую Блаженнішого Святослава% “Нам важливо там бути, бо є ті, котрі хотіли, щоби нас там не було”. Ми їдемо на Світові дні молоді, щоби бути, дякувати, свідчити і говорити правду про нашу молодь, нашу країну. Дуже важливо зорганізуватись українській молоді з України та з-поза її меж, щоби представити світу свою державу. 

     Світові дні молоді – це не тільки фестиваль, гарна паломницька мандрівка Європою, це зустріч з Христом, це свідчення своєї віри іншим людям. Українська молодь має свідчити ті християнські цінності, якими живе і за які життя свої віддає – і це не просто слова, а дійсність, в якій живемо. 

     Які особливості духовної підготовки до СДМ?

     Власне, матимемо низку зустрічей з нашими єпископами. Цьогоріч участь у СДМ організовує спільний комітет УГКЦ та РКЦ. Ми прагнемо, щоби наша молодь приїхала підготованою, саме тому запланували шість формаційних зустрічей. Звісно, триваліша духовна підготовка є дуже важливою для цієї події, та, на жаль, в наших реаліях справжнім викликом стала сама фінансова змога відвідати цю зустріч. Зараз, коли організаційні питання залагоджено, ми готуватимемо групи.

     Формація паломників передбачає зустрічі з відомими інтелектуалами, представниками посольств України та Португалії, духівниками. Кожен СДМ має своє гасло, цьогоріч воно звучить: “Марія пустилася швидко в дорогу”. Ми, роздумуючи над цими слова, прагнемо теж пуститися в дорогу, що практично означає допомогти іншим. Тягар війни, за словами Блаженнішого, впав найбільше на українську молодь і вона говоритиме про це.

     Для української молоді пуститися в дорогу – це взяти на себе відповідальність, яку вона взяла – у творенні волонтерських штабів, праці і на фронті. Наша молодь має унікальний досвід війни і в час, коли одні хлопці і дівчата своє життя покладають заради своїх братів і сестер, всі ми, хто має змогу, маємо свідчити у світі про справжню відвагу любити і пускатися в дорогу.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
    • У пошуках крихти надії
    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)