Стрітенська свічка: інструкція з невикористання

Читай також

  • Що означає довірити Богові свої труднощі, успіхи та ціле своє життя?
  • У чому полягає істинне християнське покаяння?
  • Pray for California
        • Стрітенська свічка: інструкція з невикористання

          Свято Стрітення Господнього пригадує нам подію принесення дитятка Ісуса на сороковий день до Єрусалимського храму. Його батьки – Йосиф та Марія, виконуючи приписи Мойсеєвого закону, принесли свого першого народженого сина і жертву за нього у вигляді «двох горлиць або пари голубен’ят». Далі вони передали його на руки старцеві Симеонові, який наповнився великою радістю від зустрічі з Спасителем та розпочав пророкувати його матері про мечі болю. Також до прослави дитятка долучилася пророчиця Анна, яка вже тривалий час служила при храмі.

          Однак, окрім євангельської події, свято Стрітення для багатьох асоціюється із освяченням свічок. І, на превеликий жаль, ці свічки нерідко у наших уявленнях стають мало не світловими мечами із «Зоряних війн». А все через міфи та народні вірування.

          ❓Тож як не варто використовувати Стрітенську свічку?

          ▶️ Стрітенська свічка – це не магічний оберіг. Якщо вірити деяким засобам масової інформації напередодні Стрітення, Стрітенська свічка захищає нас від усіх загроз цього світу. Однак, це прояв магічного та язичницького мислення, яке немає нічого спільного з християнством. У забезпечення безпеки власного існування людство винайшло безліч ефективних інструментів, якими варто користуватися за призначенням.

          ▶️ Стрітенська свічка не вберігає дім від пожеж. Очевидно, що це не засіб убезпечення дому від пожеж, адже для цього існують вогнегасники та протипожежні засоби безпеки.

          ▶️ Стрітенська свічка не відводить блискавок. Це не громовідвід, як вважають деякі «експерти» на просторах інтернету, називаючи її «громничою» свічкою чи громовицею. Скоріш за все, колись її запалювали під час грози з причини вимкнень світла, а також задля спільної родинної молитви у моменти тривоги.

          ▶️ Стрітенська свічка не «підсилює» молитов. Це не інструмент для підсилення нашої молитви, наче антена у телевізорі. Але комусь вона може допомогти у концентрації уваги під час молитви. Так, Стрітенська свічка освячується молитвою, а тому не існує без молитви. Запалена під час тривог чи страху Стрітенська свічка пригадує нам про постійну присутність Бога у нашому житті. Саме тому її запалення без молитви та спілкування з Небесним Отцем, насправді є лише формальністю. Це пошук за магічними вирішеннями проблем, чи пак зустріччю, яка так і не відбулася.

          ▶️ Стрітенська свічка – це не заспокійливе. «Часто Стрітенську свічку використовують як оберіг дому і захист від «злого ока» та хвороб. Нею іноді обкурюють дітей від переляку» (взято з інтернет-порадників). Здається мені, що коли ви розпочнете із запаленою свічкою ходити довкола своєї маленької дитини, її страхи лише помножаться. А якщо робитимете це у темну пору доби, то тут і не кожний дорослий витримає. Натомість запалена Стрітенська свічка, як і будь-яка інша, дарує нам світло і тепло. Це стає пригадуванням нам про Боже світло, «що освітлює і освячує кожну людину, яка приходить на світ». Вчинками світла, згідно апостола Павла, є «все, що добре, що справедливе та правдиве» (пор. Еф. 5, 9). Отож, запалена свіча спонукає нас застановитися над своїми повсякденними вчинками та проаналізувати, наскільки вони є наповненими Божим світлом.

          ▶️ Стрітенська свічка – це не «позитивна енергетика». «Деякі люди вірять, що коли родині довгий час не щастить, хворіють члени сім’ї, то варто із запаленою свічкою обійти дім чи квартиру. Там, де вона найбільше тріщатиме, зібралась негативна енергія. Тож слід залишити свічку погоріти в цьому місці довше, а потім скропити його свяченою водою». Таке враження, що прочитав це у книзі заклинань та здійснення магічних ритуалів. Залишилося лише додати до цього опису в’язку часнику від вампірів, кілька шпильок від пристріту, пучки солі по усіх кутках від домовиків та установку НАСА на подвір’ї від прибульців та НЛО. Вибачте, якщо цей потік сарказму видався вам недоречним.

          ❗️А як же її використовувати за призначенням?

          ✅ Запалюйте задля іспиту сумління. Використовуйте запалену Стрітенську свічку та її символізм для здійснення щирого іспиту сумління та пошуку тих життєвих моментів, які потребують нашого виправлення та зусиль.

          ✅ Запалюйте задля спільних моментів. Доволі часто Святвечір та Великодній обід ми супроводжуємо запаленою свічкою. Це додає романтичної атмосфери та родинного тепла і затишку. Однак, чи достатньо справді добрій сім’ї лише двох спільних трапез на рік. Звичайно, що ні. Адже спільна трапеза гуртує людей, наповнює їхнє життя цінністю присутності іншого, дає можливість спілкування та ділення своїм життям, дарує спокій та впевненість через сімейні вияви любові. Тому сміливо запалюйте Стрітенську свічку та збирайте довкола неї усю родину на спільну трапезу кожного разу, як маєте нагоду. А навіть частіше.

          ✅ Запалюйте задля молитви. Саме про це говорить священник, вручаючи нам на Хрещенні через руки наших хресних батьків свічку: «Прийми оцю горіючу свічку і старайся у всьому житті твоєму просвічуватися світлом віри і добрих діл, щоб, коли прийде Господь, ти міг (або могла) світло вийти на зустріч Його зі всіма святими й увійти беззаборонно у чертог небесної слави Його і царювати з Ним в безконечні віки. Амінь». Таким чином, саме запалена свіча стає символом нашого запаленого серця, яке горить вогнем любові після зустрічі із Христом та в очікуванні майбутньої.

          📖«Ви були колись темрявою, тепер же – світлом у Господі: поводьтеся ж як діти світла» (Еф. 5, 8).

          Отець Іван ВИХОР

          Читай також

        • Що означає довірити Богові свої труднощі, успіхи та ціле своє життя?
        • У чому полягає істинне християнське покаяння?
        • Pray for California
          • Оціни

            [ratemypost]