Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 25

Читай також

 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
 • #НазустрічРіздву. День 12. 26 листопада. Вифлеємська зоря вказує шлях і кличе в дорогу
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 25

     «Раз якось він молився в якомусь місці, і як закінчив, сказав до нього один з його учнів: «Господи, навчи нас молитись, як і Йоан навчав своїх учнів»» (Лк. 11, 1).

     Прославою Бога є твоє життя в тиші та мовчанні! Великою прославою Бога є твоя уважна молитва! Молитовне життя, цілковито скероване на Бога, є найбільшою прославою.

     В Євангелії від Луки Ісус постійно молиться. Він молиться ночами. Молитва для Нього є місцем зустрічі з Отцем. Ісус молиться, щоб і я віднайшов прагнення молитви, навчився та врешті розпочав молитися. Навчитися молитися як Ісус – це відкритися на любов Бога та Його спасительну дію.

     Пересічний християнин є полонений свідомістю, що молитва полягає у детальній розповіді Богові найрізноманітніших речей, неначе б Він усього не знав, невтомному галасуванні, неначе б Він не чув, та динамічному метанні (також літургійному) перед Ним, неначе Йому це до вподоби. В дійсності хороша молитва є чимось зовсім іншим, чимось значно простішим. Молитва – це, передусім, слухання, як Бог промовляє до нас в тиші та мовчанні. Бог промовляє в тиші наших сердець. Він є устами і Словом (логос), а людина  покликана бути вухом. Нам треба спостерігати, як молиться Ісус, та наполегливо просити, як Апостоли: «Господи, навчи нас молитись, як і Йоан навчав своїх учнів» (Лк. 11, 1). Ми чомусь шукаємо різних взірців молитви, бажаючи себе переконати, що словесні баталії з Богом, молитовний галас, нескінченне сум’яття є ознаками присутності дії Святого Духа. Ісус є тим єдиним вчителем, який може нас навчити дійсно молитися. Молитися для Нього означає те саме, що й любити та тривати з Отцем в мовчанні та внутрішній самотності (пор. кард. Р. Сара, Сила мовчання, 65).

     Бог завжди  готовий мене вислуховувати. Він не проти того, щоб я виговорювався перед Ним. Однак, мені не вільно забувати, що це Він є Словом, а я передусім сотворений бути вухом. Людина має право на слово і може, як Він, володіти животворящим словом, однак їй спершу необхідно в досконалий спосіб заволодіти мистецтвом слухання Його Слова. Почувши Слово, тобто розпізнавши Його Волю, людина отримує силу проголошувати Слово і животворити, як Він – в любові. Слухати Слово Бога – це любити Його і прагнути виконувати Його Волю! Якщо Бог в тиші сам слухає мене, хоча Він є Словом, то чому я – вухо – понад усе не мав б слухати Бога, який є любов? (1 Йо. 4, 18).

     Чи ти молишся насправді  і до кого ти молишся? Запитай, хто був дотепер Йоаном (духівником), який тебе навчав молитися? Хто тепер сприяє тобі у поглибленні мистецтва молитви? Сьогодні ти також можеш, як один із Його учнів, просити самого Ісуса, щоб навчив тебе молитися! Проси щиро і пам’ятай, що Бог є добрий і щедрий!

     Господи, навчи мене молитися! Даруй мені передусім чутливе вухо для розпізнавання Твого люблячого Голосу серед багатьох інших голосів! Поклич, щоб я заслухався у Твій Голос! Створи в мені уважне серце, щоб шукало та знаходило Твою Волю! Даруй силу для бездоганного виконання Твоєї святої Місії втіхи та прощення, особливо сьогодні, серед багатьох жертв війни! Нехай моє життя стане суцільною молитвою «для більшої прослави Господа» (св. Ігнатій Лойола).

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • #НазустрічРіздву. День 13. 27 листопада. Споглядаючи творіння, підносити серце до Творця
    • #НазустрічРіздву. День 12. 26 листопада. Вифлеємська зоря вказує шлях і кличе в дорогу
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.