14 серпня – Перенесення Дерева Чесного Хреста і пам’ять святих мучеників Макавеїв 

Читай також

 • Чого нас вчить Біблія про стосунки зі складними людьми?
 • Як ти змінишся,коли Бог проведе тебе через пустелю?
 • Знайдіть спокій і безпеку зі Святим Духом
    • 14 серпня – Перенесення Дерева Чесного Хреста і пам’ять святих мучеників Макавеїв 

     На християнському Сході завжди в особливіший спосіб почитали Чесний Хрест, на якому був розіп’ятий Христос. Тому свято Перенесення Чесного Хреста має навіть день передсвяття. Дане свято встановлене на пам’ятку винесення частинок справжнього Господнього хреста з царської палати до міста. Це перенесення відбувалося колись у Царгороді (Константинополь, а нині Стамбул) з імператорського палацу до прегарного Софійського храму.

     А оскільки Українська Церква вшановує сьогодні також і пам’ять хрещення Руси, то в цей день відбувається посвячення води (мале Водосвяття). В деяких місцях відбувається ще й благословення зілля, як на Успіння Пресвятої Богородиці.

     Однак головний наш взір спрямований сьогодні на славних і в усі віки пропам’ятних макавейських мучеників з їхньою матір’ю-героїнею Соломонією і незламним старцем Єлеазарем. Приклад цих вірних єдиному Богові людей є перед усім тим свідченням що завжди і в усякій епосі є люди праведні, які у своєму поступанні небесні блага ставили вище земних, навіть ціною власного життя…

     Свідчення макавейських братів у зберіганні заповідей Божих є доволі промовистим у наші часи де так легко топчиться Божий закон і порушуються Божі заповіді. Нехай до глибини душі зворушений приклад Макевейських мучеників додасть нам сили і заохоти до життя духовного, щоб ми ніколи не йшли на компроміс з гріхом, пам’ятаючи на те, що Господь Бог, всім тим, що Його люблять приготовив значно більші і вічні блага у Царстві Небеснім.

     14 серпня рівно ж розпочинаємо Успенський піст, перед найбільшим святом Матері Божої – Її славним Внебовзяттям з тілом і душею до неба. Нехай ця добра Мати допоможе нам добре пройти цей піст-підготовку, використовуючи кожну його хвилину для неба. Амінь.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • Чого нас вчить Біблія про стосунки зі складними людьми?
    • Як ти змінишся,коли Бог проведе тебе через пустелю?
    • Знайдіть спокій і безпеку зі Святим Духом
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.