Про СДМ

Світовий День Молоді (англ. World Youth Day, італ. Giornata mondiale della gioventù) – захід Католицької Церкви, спрямований на молодь.

  Історію створення промо-ролика СДМ читай тут>>>

Коли Іван Павло II запропонував організувати Світові Дні Молоді, ніхто у Ватикані не хотів цього, але Папа був непохитний, – розповідає Марчелло Бедесчі, глава Фонду Івана Павла II в Папській Раді у справах мирян виданню “Річ Посполита”.

Співорганізатор перших Світових Днів Молоді згадує, що ця пригода почалося з ініціативи Папи-поляка, який з самого початку свого понтифікату багато уваги присвятив молоді та труднощам, з якими вона стикається у своєму житті, серед яких є й релігійні.

Ідею не прийняли з ентузіазмом ні у Ватикані, ні назовні, усі вважали це поверненням до Церкви тріумфуючої, до минулого.

“Папа, однак, був непохитний. Він стояв на своєму, бо хотів, щоб зустріч з молоддю була і катехизацією, і обміном досвідом”, – каже Бедесчі.

Кульмінацією перших Світових Днів Молоді була зустріч Папи Івана Павла II з молоддю у Вербну неділю 1984 року. “Успіх був несподіваний, ніхто не сподівався, що прийде так багато молодих людей. Відправа Літургії була винятковою, а Папа щасливий. Він дуже здивував нас, коли сказав, що це потрібно повторити”, – згадує голова фонду Івана Павла ІІ.

Історія заснування Світових Днів Молоді

 

Започаткування Світового Дня Молоді належить святому Папі Івану Павлу II.

22 квітня 1984 – Великдень. Зустріч молоді у Римі на площі св. Петра з нагоди відзначення Року Відкуплення. Святий Папа Іван Павло ІІ передав молоді чотириметровий Паломницький хрест з дерева з тим, щоб ті возили його по всьому світу. Він став головним символом Світового Дня Молоді. Цей хрест і до тепер подорожує по різних країнах світу, особливо по містах і селах країни, де проходитиме Світовий День Молоді.

31 березня 1985 – Вербна неділя. Зустріч молоді з нагоди Міжнародного Року Молоді. Святіший Отець пише Апостольський лист до молоді всього світу, а також оголошує створення Світових Днів Молоді. Це стає початком паломництва молоді по всій землі. До Риму прибуває 350 тис. молодих людей з усього світу.

Святий Іван Павло ІІ завжди був особливо близький до молоді. У 1985 році, коли відбувся перший Світовий День Молоді, тодішній Папа сказав: “Уся Церква на всесвітньому рівні має бути все більше відданою підтримці молоді у їх клопотах і прагненнях, у їх відкритості і надіях, для того, щоб відповісти на їх очікування і передати їм ту впевненість, якою є Христос”.

Відтоді Світові Дні Молоді проводяться кожні два-три роки. Крім них, в усіх країнах світу, єпархіальні Дні Молоді, як започаткував св. Папа Іван Павло ІІ, відзначаються кожного року в Вербну Неділю. Згідно зі звичаєм, молодь, яка приїжджає на це зібрання, протягом кількох днів (тижнів) має відповідне підготування – катехизацію у різних парафіях країни, в яких проходить Світовий День Молоді.

Світовий День Молоді показує світові свідчення живої і перетворюючої віри, виявляє лице Христа кожній молодій людині, яка бере участь у цій великій події.

Хрест СДМ в паломництві по світу супроводжується Іконою Божої Матері. Це копія відомого образу в Римі, яка виливає повноту ласк, Salus Populi  Romani (Спасіння Народу Риму).

Від Вербної Неділі 2003 Святіший Отець Іван Павло II хотів, щоб Ікона Божої Матері долучилася до Хреста СДМ в прощі з ним по країнам всього світу і в підготовці до наступних Світових Днів Молоді. У цей день, 13 квітня 2003, Папа Іван Павло II звернувся до молоді: “Делегації, яка прибула з Німеччини, сьогодні також доручаю Ікону Марії. Відтепер, разом з Хрестом, вона буде супроводжувати Світові Дні Молоді. Ось твоя Мати! Це буде знак материнської присутності Марії серед молоді, яка так, як Апостол Іван, запрошена взяти Її до свого життя.”

Образ Божої Матері, розташований поряд з хрестом, нагадує молоді слова Христа: “Сину, ось Матір твоя”. Крім того, нагадує також вчинок св. Івана: “Учень взяв її до себе”.

Світовий День Молоді є надзвичайним засобом усвідомлення молодих людей у християнській вірі. Він є немов закваскою, яка зроджує в серцях молодих людей зріст у вірі, розносячи по країнах світу надію, яку зроджує віра. Вона закликає їх бути щедрими свідками християнського життя.

Яка користь із участи в цій події? Стати учасником Божого Царства, отримати впевненість у Божій любові, впевненість, що стає знаком і милосердям для інших, несе і дає світло Божого миру. Це саме те, чого сучасний світ потребує. Прощення, милосердя, миру, які зменшать у сучасному світі насильство, війни, корупцію, злочинність, іншими словами все те, що відбирає можливість молодим людям зростати і поставити свої особисті цінності на служіння людям. У тому знаходиться мрія всіх, що спільність з Христом Господом, дружність з Ним, пробудить у кожного те, що він має в собі.

Молімося, щоб Господь просвітлював усіх учасників Світових Днів Молоді, щоб згідно зі своїм християнським покликанням вони стали учнями і місіонерами Євангелії у своїх країнах. Саме молоді з такою місією сьогодні потребує Церква.

Новини Світового Дня Молоді 2016 на сайті ДивенСвіт

Офіційний сайт Світового Дня Молоді 2016 у Кракові

За матеріалами: Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016, Духовна підготовка до СДМ “Молодь 2016”