Духовна підготовка до СДМ “Молодь 2016”

Духовна програма “Молодь 2016” є необхідною частиною твоєї мандрівки до Світового Дня Молоді Краків 2016

Йди разом з нами крок за кроком!

Обирай на карті номер потрібної тобі зустрічі – і побачиш детальний сценарій її проведення

22
23242526Фініш

Пояснення духовної програми “Молодь 2016”

В основу цієї програми ми заклали необхідність поновного усвідомлення українською молоддю трьох складових: духовність, культура, спілкування.

В перспективі інтеграції у світову молодіжну спільноту українська молодь повинна віднайти відповіді на питання: що таке українська духовність? Що таке українська культура? Що таке спілкування в українському дусі? Наскільки все це є притаманним кожному молодому українцю? Чи зможу я принести в дар світовій спільноті свою специфічну духовність, культуру і спосіб спілкування?

Коли ми говоримо про духовність, то перед усім маємо на увазі специфіку християнського вибору українського народу, його вплив на нашу історію і перспективи існування, його віддзеркалення в нашому щоденному життю. Маємо нагоду оживити в молодіжній релігійній свідомості поняття приналежності до Київської Церкви, яка займає належне і відповідне історичне місце серед Церков від Володимирових та Ярославових часів.

Коли ми говоримо про українську культуру, ми говоримо про стилістичну форму втілення нашої духовності. Надзвичайно важливим є відірвати молодь від стереотипів: українська культура – це намисто, вишиванка, шаровари, оселедець, сало, оковита. Мусимо реанімувати в свідомості молоді велич української культури від старокнязівських часів: Софія Київська, Святомихайлівський собор, Лавра, церкви Чернігова, Унівський, Крехівський монастирі, Манявський скит; велич Київського, Галицького і Волинського літописів, кирилична писемність, Ярославів всеєвропейський вплив, фрески і ікони, законодавчі акти Володимира Мономаха, література і поезія, народні пісні і звичаї, тощо. Мусимо відродити в собі жагу оживлення саме тої частини духовної культури нації, яка пішла у забуття і тому не є відомою світовій спільноті.
Коли ми говоримо про особливості українського спілкування, то маємо на увазі українську відкритість, гостинність, щирість, вишукану чемність і водночас натуральність, оптимізм і відчуття гумору, відчуття власної гідності, яка черпає свою силу з ушанування права приватності, доброзичливість відносно іншого звичаю, ненав’язливість та відсутність бажання встановлювати силоміць свій закон.

Програма “Молодь 2016” є проектом Комісії у справах молоді УГКЦ. Її розробляють та реалізовують семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа. Художнє оформлення “карти” – Марія Кіт (Комісія у справах молоді УГКЦ). Архівна база всіх матеріалів Програми є на сайті sdmukraine.blogspot.com

Аудіоматеріали