Розбуди мене сьогодні: три нагадування на щодень

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Розбуди мене сьогодні: три нагадування на щодень

     Багато людей сьогодні живуть в тьмяному сірому світі.

     Можливо, раніше твоє життя було яскравішим. Ти лягав спати і не міг дочекатися, коли знову прокинешся. Але життя змінилося, і всі барви повільно почали зникати з твоїх днів. Тепер ти прокидаєшся, проживаєш ще один “порожній” день і лягаєш спати, щоб завтра зробити те ж саме. Твій календар убрався в 365 відтінків сірого.

     Нам потрібно, щоб Бог нас сьогодні розбудив! Нам потрібно, щоб Він знову нагадав нам, що «Цей день учинив Господь, радіймо й веселімся в ньому!» (Псалом 118: 24) — унікальний, значимий день, який настає в нашому житті, завдяки Божій любові.

     Потребуємо, щоб Бог допоміг нам вирішити для себе, що ми не впадаємо в оману через те, що сьогоднішній день, або який інший, — це всього лише чергові незрозумілі 24 години важкої роботи, а навпаки, це унікальна подія, наповнена, якщо я того захочу, можливостями.

     І щоб сьогодні прокинутися, нам не потрібно робити нічого вражаючого. Можливо, треба всього лише роздумати про славу буденних речей, про яку ми так часто забуваємо. Справді, нам потрібно підняти очі, озирнутися і знову дивитися вперед.

     Підніми очі

     Підніми сьогодні свої очі до Бога.

     Бог — Сущий. Найголовніший і найдивовижніший факт про сьогоднішній день: Бог — Сущий. За все, що ми бачимо і відчуваємо сьогодні, невпинно і невтомно турбуються Отець, Син і Святий Дух.

     Бог є Любов (І Йоана 4: 8), Краса (Псалом 26: 4), Він є Істина (Йоана 14: 6). Він — Творець, Господь і Цар; Пастир, Слово і Спаситель; Утішитель, Шлях і Учитель. Він – Бог, Який явив Себе в Ісусі Христі (Йона 1:18) — і він Сущий.

     Бог тут. Ми не можемо говорити про Бога у Нього за спиною. Так само за Його спиною ми не можемо думати, дихати, спати або їсти. Немає такого місця — «за Його спиною». Бог тут, в цю мить, тримає все словом сили Своєї: «Він – відблиск його слави, образ його істоти, – підтримуючи все своїм могутнім словом, здійснив очищення гріхів і возсів праворуч величі на вишині» (Євреїв 1: 3). Вдихни, видихни і відчуй, як Його слова наповнюють твої легені. Він довкола тебе — Він бачить тебе, шукає тебе, він знає тебе (Псалом 139: 5).

     Бог за тебе. Бог сьогодні за тебе у Христі — від усього серця Його і від усієї душі Його: «Я буду радий їм добро чинити і насаджу їх на стало у цій землі, від усього мого серця і від усієї моєї душі» (Єремія 32:41). Поглянь на промені світанку і відчуй оновлення милосердя Його: «Ласки Господні не скінчились, не вичерпалось його милосердя. Вони нові щоранку, велика твоя вірність.» (Плач Єремії 3: 22-23). Озирнись і подивися, як за тобою йде добро й милосердя Його: «Добрість і милість будуть мене супроводити усі дні життя мого, і житиму в домі Господнім по віки вічні» (Псалом 22: 6). Відкрий Книгу Його і почуй, як Він доводить Свою любов до тебе: «Бог же показує свою до нас любов тим, що Христос умер за нас, коли ми ще були грішниками» (Римлян 5: 8). Відкрий уста свої, і вилий своє серце перед Ним: «Звіряйтеся на нього повсякчас, народи, виливайте перед ним серця ваші! Бог – нам пристановище» (Псалом 61: 9).

     Тому починай свій день з усвідомлення того, що Він поруч — Він з тобою перебуває і в тобі буде (Йоана 14:17). Він зміцнить тебе, і допоможе тобі, і підтримає тебе правицею правди Своєї (Ісаї 41:10). І він вплете все, що відбувається сьогодні, незалежно від того, наскільки воно нудно або Несамовите, в єдине полотно добра, милосердя і любові (Римлян 8:28).

     Озирнись

     Прямо зараз озирнися навколо.

     Небеса співають про Його красу. Чому сонце цього ранку знову зійшло? Чи не тому, що йому вже час сходити, а тому, що Бог каже йому щоранку:” Зроби це знову

     Коли Бог, наш Утішитель, малює морок ночі над нашим континентом, підніми очі до небес і подивися на зорі. Вони виходять, тому що Він усіх їх називає на ім’я (Ісая 40:26).

     Це світ нашого Отця. Не ходи по світу сьогодні сонно і мляво, як турист, що не помічає стелі Сикстинської капели, тому що вічно видивляється в свій телефон. Підніми очі вгору. Зупинись. Відчини вікно. Сядь на землю. І слухай пісню творінь Божих.

     Дивись вперед

     Нарешті, подивися сьогодні вперед.

     У твоєму житті є люди, яких потрібно любити. Подивися ще раз на тих людей, які тебе сьогодні оточують: особливо на тих, із якими виникає найбільше проблем. Хто ця людина, що затримує тебе в заторі? Хто цей касир, що витає в хмарах? Хто ці сусіди, які дратують тебе?

     Вони носії образу Бога живого (Буття 1:27), славою і честю увінчані (Псалом 8: 6), але зіпсовані нашим спільним прокляттям (Римлян 3:23) і прямують до вічності або з Ісусом, або без Нього.

     Як нагадує нам Клайв Льюїс: «Але жартуємо ми, працюємо, дружимо з безсмертними, на безсмертних одружуємося, безсмертних мучимо і принижуємо» ( «Тягар слави»).

     Як ми сьогодні будемо ставитися до цих людей? Як до перешкоди на шляху до нашого комфорту? Чи як до людей, яких потрібно слухати, служити їм і прощати їх (Колосян 3: 12-13)?

     Є добрі справи, які тобі потрібно робити. Більшість добрих справ, які тобі сьогодні варто здійснити, не виглядатимуть великими. Але вони — твоє невід’ємне право у Христі Ісусі (Ефесян 2:10); і жодне з них не залишиться непоміченим і без винагороди — від найбільшої жертви твого комфорту і до самого маленького справи, досконалого за вірою (Ефесян 6: 8).

     Прокинься

     Можливо, ти вважаєш своє життя повсякденним. Може, думаєш, що йдеш зараз у нетрях нудьги, одноманітності або життєвого стресу. Звичайно, ми не можемо уникнути всієї прози життя. У нашому житті будуть іноді дні, настільки переповнені безглуздістю світу цього, що ми ледь зможемо підняти очі до Бога, озирнутися навколо або дивитися вперед.

     Та чи можеш повірити, йдучи крізь ці хащі рутини, що Бог здатний вивести тебе на галявину, де світить сонце, лоскоче вітерець, а життя вирує? Він може. Тому підніми сьогодні свої очі до Бога, озирнися навколо і подивися на Його світ, дивись сьогодні вперед  і проси Бога розбудити тебе.

     Переклад Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"