Переконайтеся, що знаєте всі види молитов, які допомагають

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Переконайтеся, що знаєте всі види молитов, які допомагають

     Ви замислювалися колись над тим, що кожен із нас має свою роль у Божому оркестрі? Який ваш особливий звук? На якому інструменті граєте ви? Святий Дух спрямовує руху цієї Божественної симфонії, згідно партитурі Божого Слова.

     Виділимо 12 окремих “звуків”, які народжуються в оркестрі молитви. Які з цих звуків є частиною вашого молитовного арсеналу?

     1. Подяка

     Молитва подяки — це ніби перші ноти в симфонії. Вони відкривають концерт поклоніння і клопотання. Псалмоспівець проголошує: “Увійдіть із подякою в його ворота, в його двори з хвалою; дякуйте йому, благословіте його ім’я!” (Псалом 100: 4), і ми саме це і робимо. Це те, що сталося з вдячним прокажених в Луки 17: 11-19: “Одного разу, простуючи до Єрусалиму, Ісус проходив між Самарією і Галилеєю. Коли він входив в одне село, вийшло йому назустріч десять прокажених, що стояли здалека. Вони піднесли голос і казали: “Ісусе, Наставнику, змилуйся над нами!” Побачивши їх, він промовив: “Ідіть та покажіться священикам.” І сталось, як вони йшли, очистилися. Один же з них, побачивши, що видужав, повернувся, славлячи великим голосом Бога. І припав лицем до ніг Ісуса, почав йому дякувати. Він був самарянин. Озвавсь Ісус і каже: “Хіба не десять очистилось? Де ж дев’ять? І не знайшовся між ними, щоб повернутись, Богові хвалу воздати, ніхто інший, окрім цього чужинця?” І він сказав до нього: “Встань, іди: віра твоя спасла тебе.””

     Відповідно до закону Старого Завіту, прокажені повинні були проголошувати: “Нечистий! Нечистий”, куди б вони не йшли (Левіт 13:45), і вони повинні були триматися подалі від інших людей. Але десять прокажених підійшли до Ісуса для зцілення. Дев’ять із них пішли далі своїм шляхом, скептично налаштовані, але в піднесеному настрої. Лише один обернувся і повернувся, щоб висловити свою подяку тому, чия сила зцілила його. Інші були очищені, а він був видужав. Ісус сказав йому: “Віра твоя спасла тебе” (Луки 17:19). Подяка є важливою якістю здорової і цілісної особистості.

     2. Хвала

     Що слідує за словами “Увійдіть із подякою в його ворота, в його двори…” (Псалом 100: 4). Дяка і благословіння — це не одне й те ж. Є прогресія. По-перше, ми славимо Його за Його доброту: “Бо добрий Господь, повіки його милість і по всі роди його вірність” (Псалом 100: 5). Потім ми славимо Його за Його велич: “Великий Господь і хвальний вельми у місті нашого Бога” (Псалом 48: 2). Завжди пам’ятайте, що хвала — це одне з найпотужніших знарядь в духовній битві. Хвала відкриває двері в’язниць і витягує в’язнів.

     3. Поклоніння

     Після подяки і хвали ми входимо в глибоке поклоніння. Незважаючи на те, що я порівнюю ці аспекти молитви з інструментами в оркестрі, насправді, поклоніння це не стільки музика — як ми звикли думати про нього в контексті сучасної церкви — скільки внутрішній стан серця. Поклонятися значить схилитися, встати на коліна, впасти ниць.

     Ми повинні починати з радісного вигуку, як закликає нас 95-й псалом у перших віршах, тому що Бог великий. Наше висловлення хвали, яке може бути актом нашої волі, може потім привести нас до глибокого поклоніння Богу. Поклоніння — головна мета людини. Це основа нашої віри.

     4. Посвята

     На підставі попереднього пункту в списку ми посвячуємо себе Богу. Ми “Тож благаю вас, брати, на милість Божу, віддати тіла ваші як жертву живу, святу, приємну Богові: богослужбу від вас розумну” (Римлян 12: 1).

     Наші молитви присвячення — приємний звук для Господа. Він також любить чути молитви “рятівної благодаті”, але наші молитви посвяти показують Йому, що ми знаємо, що ми дорого викуплені.

     5. Молитви надії

     Молитви посвячення ведуть нас далі до молитов надії на Бога, і ми говоримо, як псалмоспівець: “Виведи мене з тенет, що тайно наставлено на мене, бо ти — моє пристановищеС (Псалом 30: 5). Коли ми довіряємо себе Йому, ми з вірою і абсолютним сподіванням відпочиваємо в Ньому. Він подбає про нас, до самих дрібниць. “На Господа здай твою дорогу; вповай на нього, і він учинить” (Псалом 37: 5).

     Коли ваше тягар стає надто важким, ви покладаєте його на Господа: “Усяку журбу вашу покладіть на нього, бо він піклується про вас” (1 Петра 5: 7). Ви віддаєте це Йому. І залишаєте Йому це, повністю довіряючи Йому. Віддаєте і відпускаєте.

     6. Молитви прохання

     Багато разів разом ми промовляємо прості молитви-прохання. Можемо очікувати, що на кожну нашу молитву буде відповідь — якщо вони відповідають Божій волі. “І ось те довір’я, що ми маємо до нього: коли просимо щось, згідне з його волею, він вислухає нас” (1 Йоана 5:14). Ці молитви складаються з Його волі, Його Слова і Його шляхів.

     “Тому й кажу вам: Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, – і буде вам так” (Марка 11:24). Це не означає, що ви отримаєте все, чого пристрасно жадаєте це означає, що ви погодите свої бажання з Його бажаннями, якщо ходите в зростаючій святості.

     7. Молитва клопотання

     І нарешті ми підходимо до молитви клопотання. Ви знаєте, що всі попередні “звуки” молитви були звернені до заступництва? Ми повинні увійти у браму з хвалою до того, як увійдемо в Святеє Святих.

     Клопотання — це не “молитва особистих стосунків”. Молитва такого типу вже повинна була прозвучати раніше у вашому спілкуванні з Господом. Клопотання — це молитва прохання за інших людей, це означає стояти в проломі між людським недосконалістю і Божою досконалістю. Ми сповідуємо гріхи інших, як власні, і ми просимо про Божу милість. Яка ж це велика честь, праця любові, мати дозвіл стояти за інших людей!

     8. Молитва благання про милість

     Апостол Яків говорить нам, що “Бо суд немилосердний для того, хто не чинить милосердя. Милосердя ж понад суд” (Якова 2:13). Молитва про милість — це молитва у ХХІ століття. Це набагато складніше, ніж здається. Насправді, ви не можете підняти крик до Бога про милість, не отримавши для цього Божої благодаті.

     “Приступім, отже, з довір’ям до престолу благодаті, щоб отримати милость і знайти благодать на своєчасну поміч” (Євреїв 4:16). Ми не можемо підійти до престолу з відвагою своїми власними людськими силами. Ми повинні підходити з щирим подякою, хвалою і поклонінням, відмовляючись від своїх власних планів. Так ми можемо прийняти Його серце, сповнене милості, і молитися згідно Його волі.

     9. Молитви накази

     Іноді “приступати з відвагою” має на увазі і проголошення молитов-наказів, як це зробив Ісус Навин, коли він говорив з Господом, а потім наказував сонцю і місяці, так що сонце було нерухомо цілий день (Навина 10: 12-15) . Щоб зробити щось подібне, буде потрібний сильний дар віри.

     Молитва веління носить декларативний характер. Навіть якщо ви і не граєте на цьому “інструменті” в молитовному оркестрі регулярно, важливо знати, що це справді біблійний інструмент.

     10. Молитви-проголошення благословень

     Набагато частіше ми вимовляємо молитви благословення, навіть проголошуємо конкретні благословення. Ми можемо благословляти інших людей словами, які Господь дав Мойсею: “Нехай Господь благословить тебе Господь і збереже тебе!”

     Ось як Бог вивільняє Свої благословення на Свій народ: “Так закликатимуть ім’я моє на синів Ізраїля, і я благословлятиму їх” (Чисел 6:27). Коли ви, підживлені даром віри, проголошуєте щось, що відповідає волі, Слову та шляхам Бога, немає нічого неможливого!: “Ісус глянув на них пильно й мовив: “У людей це неможливо, Богові – все можливо”” (Матея 19:26).

     11. Молитви, що знівелюють плани ворога

     Чи можемо ми проголошувати молитви, які скасовують або обмежують владу темряви? Чи можемо ми утримати сатану від продовження його дій? Ісус продемонстрував силу віруючого, говорячи про прокляв фігове дерево, що не приносить плоду, після чого воно зів’яло і всохло: “Уранці, повертаючись до міста, він зголоднів. Побачивши одну смоковницю край дороги, він підійшов до неї, та не знайшов на ній нічого, крім самого листя, тож сказав до неї: “Нехай повік не буде з тебе плоду!” І негайно же смоковниця всохла. Побачивши це, учні здивувались і говорили: “Як це смоковниця в одну мить засохла?” Ісус у відповідь сказав їм: “Істинно кажу вам, що коли матимете віру й не завагаєтесь, ви зробите не тільки таке з смоковницею, але й коли горі цій скажете: Двигнись і кинься в море! – воно станеться.І все, чого проситимете в молитві з вірою, одержите.”” (Матея 21: 18-22). Це схоже на молитву веління в поєднанні з праведністю і вірою. Ісус перевірив дерево і не знайшов на ній плодів, тільки листя. Воно виглядало плодоносним, але зблизька було зрозуміло, що воно не приносить плодів.

     Цей тип молитви проводить межу і каже: “Досить! Досить! “Це той вид молитви, який потрібно практикувати з розумними обмеженнями. Він вимагає ясного розрізнення і віри, і повинен використовуватися тільки після Божого підтвердження.

     12. Наполегливі молитви

     Останній звук молитовного оркестру — це наполеглива молитва. Оркестр продовжує грати, навіть коли гасне світло. В Євангелії від Луки є відома притча про наполегливу вдову, чия апеляція до судді була почута лише тому, що вона не відступала (Луки 18: 5-8).

     Продовжуйте молитися. Не здавайтесь. Що більше ви моліться, то більше Бог наближатиме вас до Свого серця. Ми з вами були покликані поширювати Царство світла і встановлювати його влада над царством тьми. Здаватися — не варіант!

     Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"