«Хліб наш насущний» означає самого Ісуса Христа, який подає нам Себе на поживу в Таїнстві Євхаристії», — Блаженніший Святослав у відеокатехизі

Читай також

 • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Хліб наш насущний» означає самого Ісуса Христа, який подає нам Себе на поживу в Таїнстві Євхаристії», — Блаженніший Святослав у відеокатехизі

     Важливо щодня приступати до Святого Причастя, його шукати, ним жити. Отці Церкви говорили, що коли ми споживаємо цей наш хліб, щоденний, насущний, небесний, тоді з нами відбувається дуже цікава річ, яка дещо відрізняє правила духовного життя від правил земного, фізичного життя. Ми перетворюємося на Того, кого споживаємо. Про це сказав Блаженніший Святослав у суботній катехизі про молитву «Отче наш», в якій пояснив зміст прохання про хліб насущний.

     У катехизі Глава Церкви пояснив, про який хліб іде мова у фразі «Хліб наш насущний дай нам сьогодні», чому його нам так потрібно, і чому потребуємо його сьогодні.

     Предстоятель поділився думкою святого Кипріяна з Карфагену про певну подібність між словами «Отче наш», які стоять на початку, і «хліб наш», які розташовані немовби в центрі цієї молитви. І ця подібність, виявляється, не випадкова.

     На його переконання, у словах «хліб наш», як і в «Отче наш», йдеться про щось дуже глибоке в наших стосунках з Богом.

     «Прохаємо не про хліб земний, не про той, який потрібен нам для фізичного життя, розвитку і здоров’я. У молитві кажемо про хліб “насущний”», – підкреслив Блаженніший Святослав і пояснив, що вислів «хліб наш насущний» насамперед вказує на хліб небесний. Він означає самого Ісуса Христа, який подає нам Себе на поживу у вигляді хліба і вина в Таїнстві Євхаристії.

     Цей хліб небесний, на думку Глави УГКЦ, має бути нашим щоденним хлібом. Адже без споживання цього небесного хліба немає духовного життя, яким би людина могла перемогти свою смерть, свої гріхи, – немає життя вічного.

     У катехизі Блаженніший Святослав пригадав власне глибоке усвідомлення змісту цього прохання, коли, ще як єпископ в Аргентині, представляв душпастиря для громади, яка не мала священника впродовж сорока років.

     «Один із представників цієї громади, заможний чоловік, сказав до мене такі слова: “Владико, дякую, що тепер ми будемо мати щодня наш небесний хліб – Таїнство Євхаристії. Нам так його бракувало. Бо на земний хліб ми собі самі заробимо, здобудемо його людськими зусиллями, а хліба небесного нам може дати лише Бог, лише Христос, лише Отець силою і діянням Святого Духа через служіння Христового священника”», – розповів Предстоятель.

     «Тому важливо щодня приступати до Святого Причастя, його шукати, ним жити», – переконаний Глава Церкви. Адже, як пояснив Блаженніший, коли ми споживаємо цей наш хліб, щоденний, насущний, небесний, тоді з нами відбувається дуже цікава річ, яка дещо відрізняє правила духовного життя від правил земного, фізичного життя.

     «Один із вчителів Церкви говорив так: “Коли ми споживаємо елементи земної поживи, тоді наше тіло їх розщеплює і присвоює собі, тобто робить їх частиною нашого земного, тілесного життя. Але коли ми споживаємо наш хліб насущний, тоді той хліб нас асимілює і присвоює”. Ми перетворюємося на Того, кого споживаємо. Ми стаємо співтілесними з нашим Христом і Спасителем. Споживаючи Його Тіло і Кров, ми стаємо із Ним єдинокровні та співтілесні. І таким чином можемо жити нашим духовним, християнським життям», – додав Глава Церкви і побажав, щоб нікому з нас не забракло цього небесного хліба.

     Пригадуємо, що відеопроєкт «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія наступних декількох випусків буде присвячена поясненню молитви «Отче наш». Дивитися нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
     • Оціни

      [ratemypost]