Бог бо так полюбив світ, що сина свого єдинородного дав

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Бог бо так полюбив світ, що сина свого єдинородного дав

     “Бог бо так полюбив світ, що сина свого єдинородного дав” (Мт 22, 35-46)

     Ця неділя називається перед Воздвиженням. Вона приготовляє нас до величного празника – Воздвиження чесного хреста Господнього. Приготування до будь-якої важливої події показує нам її істоту, що є найважливіше в ній. Євангеліє цієї неділі відкриває зміст свята Воздвиження – це таємниця Божої любові. Ісус виразив це словами: „Бог бо так полюбив світ, що дав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує в нього не загинув, але жив життям вічним” (Ів 3,16).

     Святий хрест нерозривно пов’язаний з Ісусом Христом. Якби Ісус на прийшов на землю й не помер на хресті, він не став би головним символом християн і знаком спасіння. А залишився б знаряддям покарання злочинців. Непослух Адама і Єви приніс у світ найбільший злочин – неповагу до люблячого Бога. У певний момент історії людства Божий Син прийшов на землю, щоб виправити гріх Адама та Єви. Він з любові до нас прийняв важкі муки й смерть на хресті, щоб перепросити безмежну Божу любов і дарувати людям прощення гріхів, визволити нас від найбільшого зла – гріха. Тож хресна смерть Ісуса – це жертва Його любові до Бога і людей. А святий хрест – символ безмежної Божої любові. Тож коли вшановуємо хрест Господній, то прославляємо його як таємницю любові Бога до нас.

     Розуміння значення хреста Ісуса допомагає зрозуміти особистий життєвий хрест, а особливо хрест українського народу, спричинений війною. Війна принесла терпіння і смерть у долю багатьох людей, навіть втрату сенсу життя, коли чимало осіб втратили родичів, житло, засоби існування. Коли поєднаємо хрест війни з хрестом Спасителя, тоді зможемо віднайти себе у житті. Святий хрест нагадуватиме нам про безмежну любов Бога до нас. Що незважаючи на терпіння і людську смерть, Ісус є з нами і провадить нас до перемоги та свободи. Бо Він сам воскресінням із мертвих переміг смерть і дарував людству свободу.

     Для віруючих людей хрест не повинен бути лише релігійним символом, а постійно оживляти віру, що Христос завжди з нами, особливо у найважчих моментах. Якщо Бог з нами, то з нами перемога і життя. Амінь.

     Отець Михайло ЧИЖОВИЧ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.