Цінності. Майбутнє. Екологія

Читай також

 • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
 • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
 • У пошуках крихти надії
    • Цінності. Майбутнє. Екологія

     Навіщо християнам говорити про екологію? Це та багато інших важливих питань обговорили у черговому випуску відеопроєкту Цінності.Майбутнє Юрій Підлісний та отець Олег Кіндій, доктор патристичного богослов’я та професор кафедри богослов’я УКУ.

     Ділимося кількома тезами з розмови. Більше маєте можливість почути на відео.

     ― Церква до екологічних питань прийшла не одразу. Бог дав нам землю в добре управління. Земля є нашим спільним домом. Тож, коли відбуваються руйнівні процеси в нашій свідомості, то це має вплив і наслідок на наше середовище. Якщо ми хочемо допомогти людині, то маємо бачити її в комплексі – у духовному і тілесному світі. Ми, християни, віримо у воплочення Ісуса. Тобто Син Божий входить у матеріальний світ і тим самим його освячує.

     Екобогослов’я не заперечує інструментальні цінності творіння. Та маємо шукати золоту середину ― прагнути комфотного життя, але побудованого на справедливості. Ми не можемо вичерпати всі джерела, маємо подбати про майбутні покоління. Ми маємо моральну відповідальність за те, як господарюємо на землі.

     Питання екології в християнському вимірі ― це питання світогляду, переосмислення свого споживання, а також формування доброго запиту до інституцій, які можуть дати відповіді на ці питання.

     Завдання Церкви ― сигналізувати про проблеми, які торкаються гідності людини, спільного блага, добра найнезахищеніших. Наша церква керується принципами субсидіарності. Здоров’я суспільства можна визначити через те, як, наприклад, живуть люди з інвалідністю.

     Нам Бог подарував цей прекрасний світ , який є відображенням Бога. Ми маємо подарувати не гірше, аніж нам передали батьки.

      

     Читай також

    • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
    • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
    • У пошуках крихти надії
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"