Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 6

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
 • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 6

     «Якщо іноді нам здається, що Бог начебто віддалився, чи не відбувається так тому, що я цураюся якоїсь сестри? Лиш одне може безсумнівно гарантувати нам небо: любов і доброта, які освітлюють наше життя. Ми не уявляємо собі, скільки добра може зробити одна звичайнісінька усмішка. Ми розповідаємо людям, який добрий Бог, як Він може пробачати й розуміти кожного, та чи ми є живим прикладом цього? Чи справді вони можуть побачити в нас ту доброту, те прощення і те розуміння?» (св. Мати Тереза)

     СІХ! Дорогі Друзі,

     сьогодні  запрошую Вас знову на 15-30 хвилин молитви прослави! Прославою Бога може бути твоє уважне та терпеливе слухання Його Слова, пошук Його присутності, зосередженість на Його Особі та відкритість на Його Волю! Прославою є твоя усмішка!

     Усмішка може бути веселою, лагідною. Посмішка – глузлива, іронічна, в’їдлива. Ці слова часто плутають. Помилково вважають їх синонімами.

     Твоє обличчя говорить щось про стан твоєї душі, про її світло і тінь. Обличчя відображає історію твого життя. Воно розповідає про твоїх предків. Усмішка на твоєму обличчі говорить про те, що містить твоє серце саме зараз, чи воно вільне і готове до польоту,  чи поневолене. Серце, наповнене Богом, випромінює благодаті. Щира усмішка – це і є Його благодать, яка торкає серце людини. Вона містить благодать і дарує її, створює мікрокосмос світла. Щира дитяча усмішка здатна повернути сумну людину до життя. Глибока усмішка може «воскресити» серце людини до взаємин.

     Ісус поглянув на багатого юнака і вподобав  його, усміхнувся до нього. Багатий юнак, здається, не побачив цієї усмішки, не засмакував її глибини. Саме тому багатий юнак «зажурений тим словом, відійшов геть засмучений, – мав бо великі багатства» (Мк. 10, 22). Багатий юнак був сильно прив’язаний до якогось багатства, до порожнечі, яка ніяк не могла наситити його серце. Будь-що може спричинити посмішку, але не може народити справжньої усмішки, яка розпалює віру, надію та любов! Юнак відійшов від джерела правдивої радості, тому був приречений на журбу та смуток. Юда також не пізнав усмішки і серця Христа…

     Усмішка Бога дарує сили до життя у кризі. Усмішка Бога наповнює життя сенсом, навіть якщо навколо панує темрява та безконечна війна, бо Бог є любов (1 Йо. 4, 18).

     «Коли ж ви постите, не будьте сумні як лицеміри» (Мт. 6, 16). Шукати усмішку Бога – нелегко! Духовне життя вимагає знань та дисципліни, великих зусиль та великого посту.

     «Щоб не плакать, я сміялась» (Л. Українка). Сміхом можна, деколи треба, захиститися. Однак, сміятися, коли все плаче, коли навколо війна, дуже важко, подекуди – неможливо. Такий сміх вельми коштовний!

     Щоб усміхатися і усмішка не виснажувала мене, я маю віднайти зв’язок із джерелом любові, яке живить моє серце. Велика сила посмішки міститься у тиші і мовчанні, у красі природи, в самому Серці Бога. Господь неначе є основою моєї усмішки. Тоді сміється моя душа, постійно…

     Усмішка – це великий дар з неба, який має велику силу у житті людини.

     У темряві моїх образ буває тяжко на душі. Однак, колись приходить цей світанок і ти обов’язково усміхаєшся. І наче гори спадають, смерть зникає і життя повертається у своє русло, як глибока ріка… Відкритий погляд і усмішка – це вже нове життя. Тобі хочеться з людиною спілкуватися. Ти починаєш знову вірити у її доброзичливість.

     Прослав сьогодні Бога своєю усмішкою.

     Насамперед, однак, шукай Його присутності, яка наповнить твоє серце радістю, щоб засміялася душа.

     Шукай Його усмішки на сторінках Святого Письма.

     Шукай усмішки Отця небесного у природі, у весні, яка уже близько, у співі птахів, у підсніжниках! Чи ти помітила/помітила їх цього року? Гадаю, їх треба пошукати попри все і це також сприятиме перемозі у війні, це допоможе наших Воїнам!

     Шукай та радій усмішкою кожної людини, яка є поряд! Пізнавай її!

     Шукай чистої усмішки дитини!

     Контемплюй таємницю усмішки, щоб вона проникла в твоє серце, закорінилася, стала частиною тебе та променювала назовні – у нескінченність.

     Великій Піст – це інструмент для духовного зростання. Усмішка – це щось про хороші плоди духовних змагань, мабуть, також, посту…

     Господи, навчи мене молитися усмішкою!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.