БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ

Читай також

 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. В ЄДНОСТІ – СИЛА
  • Оціни

     БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ

     Слоган:

     Знайшовши одну дорогоцінну перлину, йде, продає все, що має, і купує її (Мт 13,46)

     Талісман: 

     Скрудж МакДак із «Качиних історій»

     Біблійний уривок:  

     Од 21,1-7

     Мета:

     Ознайомити із метою людського життя, якою є Царство Небесне, про переміну світу після Страшного Суду, «нове небо і нову землю»

     Дискусійне питання:

     А може, ті всі розповіді про рай, це всього лише самообман, результат наших нереалізованих прагнень (щастя, радості, справедливості), які ми сподіваємось отримати в уявному іншому світі?

      

     Джерела для катехизації:

     Біблійні читання - Од 21,1-7
     Катехизм УГКЦ «Христос - наша Пасха», 252-254
     Катехизм Католицької Церкви, 1023-1029; 1042-1050
     Що таке Новий Рай і Нова Земля: відповідь на сайті GodQuestions

      

     Рекомендований порядок проведення катехизації:

     1Розпочинаємо зустріч молитовним читанням Святого Письма (Одкровення 21) про «нове небо і нову землю», де Бог «витре кожну сльозу».

     2Після цього на основі ККЦ (пп. 1042-1050) пояснюємо, що ж, згідно зі Словом Божим та вченням Церкви відбудеться після останнього суду та що означають ці «нове небо й нова земля» (оновлений, очищений від усякого зла і нещастя, Всесвіт).

     3Але тоді зазначаємо важливу деталь: це раювання виглядає надто нереально для людини, яка живе на землі, більше походить не на конкретну і реальну мету, а на примарну мрію, на місце, де сповняється усе те, чого ми не можемо досягти на Землі. То може, рай – це і є такий фантом, вигадка, придумана для заспокоєння своїх почуттів?

     4Після дискусії можна більш детально загострити увагу на слогані зустрічі, який взятий з проповіді у притчах Ісуса Христа. Можна розглянути їх у трохи ширшому контексті, роздумуючи над притчею про захований скарб та про перлину. Заради Царства Божого людина позбувається від усього того, що було для неї важливим до цього, продає це все і міняє на найдорогоціннішу перлину, якою і є участь у небесному Царстві Христа. Тут також можна пояснити та провести паралель з символом зустрічі.

     5Отож, виходить, що це було б абсолютним божевіллям відмовлятись від того, що ти уже маєш, промінявши на уявне, фантомне багатство. Так можна поступити тільки тоді, коли ти відчуваєш реальність Царства Небесного, щиро і правдиво віриш у нього та усвідомлюєш усю його велич, так само, як і персонажі притч ішли продавати своє майно тільки після того, як віднайшли дорогоцінний скарб.

     6Інтерактив: завдання кожного на папері намалювати свою одну найідеальнішу мрію. Після ділення своїми малюнками, кожен малює як він бачить «Рай». Так само ділимося напрацьованим, і до водимо до висновку що я можу зробити щоб рай зробити на землі. (бо Ісус казав: «будуйте царство на землі»)

     7Молитва:

     Псалом 18 (17)

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. В ЄДНОСТІ – СИЛА
     • Оціни

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук