БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ

Читай також

 • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
 • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. В ЄДНОСТІ – СИЛА
  • Оціни

     БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. ФІНІШ – ЦЕ ПО СУТІ СТАРТ

     Слоган:

     Я боровся доброю борнею, скінчив біг – віру зберіг (2Тим 4,6)

     Талісман: 

     Блискавка МакКвін із м/ф «Тачки»

     Біблійний уривок: 

     Лк 12,16-21; Проп 11,4-12,7

     Мета:

     Перед завершенням серії зустрічей, нагадати, що наш шлях до Христа не може досягти своєї мети тут, на землі, поки ми ще не віднайшли свій спокій у Бозі.

     Дискусійне питання:

     Спокій душі інколи нам також потрібен, а тут на цих зустрічах пропонують постійно кудись рватись, «підніматись з дивану» і т. д. Хіба це все не «марнота марнот» і «гонитва за вітром»?

      

     Джерела для катехизації:

     Біблійні читання - Лк 12,16-21; Проп 11,4-12,7
     Августин, Сповідь, Книга І (рос.)

      

     Рекомендований порядок проведення катехизації:

     1Оскільки це завершальна зустріч, на самому її початку варто попросити молодь постаратись підвести підсумки усієї серії катехитичних бесід, зокрема дати відповідь на питання: чи вплинула ця програма «Встань з дивану» на їх християнське життя? Чи змінилось їхнє сприйняття християнства і як це проявилось у повсякденному житті? І зрештою, чи допомогла вона їм «встати з дивану» та почати перемінювати світ?

     2Після ділення враженнями слід дати зачитати уривки з початку книги Проповідника (Еклезіаста, Когелета – у різних перекладах і виданнях Біблії ця книга називається по-різному) про те, що усе – марнота марнот і заявити, що вся ця активність була просто гонитвою за вітром і все, чого вчили на попередніх 19-ти зустрічах не має насправді жодного сенсу.

     3Думаю, на цей раз дискусію не слід буде оголошувати, оскільки після попередньої заяви вона розпочнеться сама собою (ну, а якщо цього не станеться, то всі попередні зустрічі справді не принесли свого плоду і тоді вже доведеться таки починати дискусію самим).

     4Ключовими словами, які можуть допомогти під час дискусії є слова св. Августина про те, що наша душа не знайде спокою, поки не спочине в Бозі, а також біблійний уривок з Євангелія від Луки, 12 розділ, про безтурботного господаря, який думав, що після заповнення зерносховищ йому ні про що більше не треба піклуватись.

     5Але все ж необхідно, аби сам Проповідник також погоджувався із нами у думці, що все, заради чого планувалось «вставати з дивану», не є марнотою, слід зачитати фінальні рядки його книги (11,4-12,7).

     Ці рядки звернені до молодої людини і закликають її «жити на повну», але пам’ятаючи завжди про Бога, тому що людина може наповнювати своє серце радощами і турботами, хоч вони і марнота, тому що є в цьому світі одна річ, яка не є марною – це наша душа, яка після смерті відійде до Бога.

     6Інтерактив: спочатку кожний отримує аркуш паперу на якому повинен намалювати або написати свій конкретний план як він може змінити світ. Потім ділимось на дві команди та ділимось у них своїми напрацюваннями та пишемо великий план як можна змінити світ на краще тут і тепер і навколо нас. Потім ділимося спочатку особистими планами, а потім командними.

     7Молитва: Проп 11,4-12,7

      

     Кінець і Богу слава!

     Знайшов помилку? Допоможи виправити! Виділи фрагмент тексту та натисни Ctrl+Enter.

     Читай також

    • БЛОК СЬОМИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ. ОВЕЧКИ ХРИСТОВІ, АЛЕ НЕ СТАДО
    • БЛОК ШОСТИЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. В ЄДНОСТІ – СИЛА
     • Оціни

        

        

       Підпишись на новини

       Напиши відгук