2. ЖЕРТВИ З МУКИ 1-12; ПРО СІЛЬ 13; ЖЕРТВИ З ПЕРВОПЛОДІВ 14-16
- «Якщо хтось схоче принести Господеві безкровну офіру, з питльованої муки нехай буде його принос; нехай злиє на нього олії і покладе на нього ладану.
- І принесе його синам Ароновим, священикам, а священик, узявши з нього повну жменю питльованої муки з олією й з усім ладаном, воскурить на спогад на жертовнику; це вогняна жертва приємного запаху для Господа.
- Останки ж офіри будуть для Арона й синів його, як священна пайка вогняної жертви для Господа.
- А коли схочеш принести в дар офіру, спечену в печі, нехай то будуть прісні коржі, з питльованої муки, розчиненої на олії, та ладки прісні, помазані олією.
- Коли ж твій принос-офіра, спечена на сковороді, нехай буде питльована мука, розчинена на олії, прісна;
- роздрібниш його на кусні й зіллєш на нього олії: це безкровна жертва.
- А як твій принос-офіра, зготована в ринці, то нехай буде зроблена з питльованої муки з олією.
- І принесеш так зготовану офіру Господеві і подаси її священикові, а він піднесе її до жертовника.
- І візьме священик з офіри на спогад частину, і як кадило воскурить на жертовнику; вогняна це жертва приємного запаху для Господа.
- Останки ж офіри будуть для Арона й синів його – як священна пайка вогняної жертви для Господа.
- Ніяка ваша офіра, що її приносите Господеві, не буде зроблена на квасі, бо ні дріжджів, ні меду, ніколи не палитимете як вогняну жертву Господеві.
- Ви можете принести їх як принос Господеві з первоплоду, але на жертовник, як приємний запах, вони не підуть.
- Кожен твій принос-офіру посолиш сіллю; а щоб не забракло твоїй офірі соли Завіту Бога твого, то з усяким твоїм приносом приноситимеш і сіль.
- А як приноситимеш офіру з первоплодів Господеві, то принесеш колоски, пражені на вогні, або нове потовчене зерно – як офіру з твоїх первоплодів;
- наллєш на неї олії і покладеш на неї ладану: це безкровна жертва.
- І воскурить священик, на спогад, немов кадило, частину нового зерна й частину олії з усім ладаном її: це вогняна жертва Господеві.»
Всі ці приписи жервтвоприношення сьогодні видаються для нас досить дивними і незрозумілими. Однак книга Левіт присвячена опису саме служіння і ритуалів.
Якою була мета усіх цих богослужінь?
Людина відчувала, що, згрішивши, віддаляється від Бога. А для того, щоби свої гріхи перепросити, шукала шляхів.
Система законів і ритуальних приписів давала тогочасній людині можливість примирюватись.
І насправді через дотримання зовнішніх обрядових форм людина мала би з часом дійти до суті – виконання моральних законів.
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.