Чи справді молитва має цілющу силу? Вчений вирішив перевірити це експериментальним шляхом. Досліди тривали 15 років. Науковець брав венозну і капілярну кров у добровольців, робив її аналіз. А потім просив досліджуваного або когось із близьких читати молитву протягом 10-15 хвилин, подумки або вголос. Після цього знову робили аналіз венозної та капілярної крові. І вона різнилася!
Ще зі студентських років я займався дослідженням лейкоцитів — це клітини крові, які захищають нас від проникнення хвороботворних мікробів, — розповідає Михайло Лазорик, дослідник, кандидат медичних наук, автор 166 патентів та 15 ліцензій. — Я досконало вивчив явище фагоцитозу, коли лейкоцити пожирають інфекцію, визначив ферменти та деякі речовини у лейкоцитах і фагоцитах. Пізніше я випадково виявив, що лейкоцити у капілярній та венозній крові мають різну активність, а також винайшов метод визначення цих клітин не лише у мазку (загальноприйняте визначення лейкоцитарної формули крові), а у системі Si, коли їх можна визначати у конкретних цифрах на літр, а також виявити кількість мікробів, поглинутих лейкоцитами (так зване мікробне число). А там виявив абсолютно інші закономірності, ніж у мазках. Зачепився за це, почав вивчати докладніше. Зокрема, вивчав ці зміни до та після різних хвороб, до та після впливу мінеральних вод, голкотерапії, лікування ваннами.
Відомо, що після молитви та церковних піснеспівів людина почуває умиротворення, духовне полегшання. А що ж відбувається на фізичному рівні? Зокрема, з нашою головною рідиною – кров’ю? От це я і почав вивчати. Став шукати добровольців, що виявилося важкою справою. Просив людей помолитися над собою або щоб хтось інший молився над ними, вголос чи подумки. Люди, що зголосилися, були різної статі, рівня освіти, соціального статусу, професій, хворіли на різні недуги (був і атеросклероз, і гепатит В, і ревматизм). А от священослужителів вирішив не долучати, щоб вони не піддавалися сумніву щодо цілющого значення молитви.
Перед дослідом брали капілярну та венозну кров, проводили її аналіз. Потім досліджуваний (або його знайомий) читав молитви хвилин 15-20 – це “Отче наш”, “Вірую”, “Царю Небесний”, псалом 50, до святих, до небесних покровителів. Після цього знову робили аналіз венозної та капілярної крові та визначали кількісні та морфо-функціональні властивості її клітин.
Кров ставала іншою на клітинному рівні! Пам’ятаю, наш перший досліджуваний мав остеомієліт (гнійне запалення кісток стегна після важкої аварії). В аварії загинув його брат, а від болю у кістках чоловік страшенно мучився. Молитву читав не він сам, а спеціально запрошена особа. Коли порівняли показники крові до та після молитви, виявилося, що рівень одного з показників фагоцитозу був у шість (!) разів нижчим, ніж до експерименту! Цей перший випадок лише підтвердив, що ми на правильному шляху.
Усі подальші експерименти показали одне і те саме: після молитви агресивність інфекції в організмі падала. Особливо коли йшлося про гостру фазу хвороби. Наприклад, ще одним добровольцем був чоловік з остеохондрозом хребта та перенесеним інфекційним гепатитом. Він сам читав комплекс молитов протягом 5-7 хвилин, а потім ще стільки ж часу слухав, як читали інші. Пацієнт загалом був віруючим та регулярно молився. Після молитов ми зафіксували зміну показників запалення — вони стали нижчими.
Молитва – це не просто слова. Це коливання певної частоти. Давно доведено, що молитва змінює структуру води. Адже феномен освяченої води на Хрещення – це не міф, а науковий факт. А людина майже на 80% складається з води. Тож, діючи на найголовнішу рідину нашого організму, молитва змінює його на клітинному рівні навіть у тому випадку, коли ви читаєте її подумки.
Джерело: dobryjlikar
Якщо це і був науковнць, то якийсь неправильний, бо судячи зі всього у нього великі проблеми з методологією проведення експерименту. Зокрема, жодного слова не зустрів в статті про контрольгу групу експерементуємих, над якими молитви не проводились.
А я вірю, не все в цьому житті піддається логіці. І з тим теж не посперечаєшся…
Вода не має пам’яті, і як би не хотілось організаторам експерменту, гомеопатія, молитви, і заговори, отговори не працюють. Природа не повинна підлаштовуватись під наші очікування. Результати можуть бути пов’язані, з похибками самої оцінки цих показників, а також з тим що нова порція крові все ж таки містила інші клітини, тобто вони будуть відрізняться від попередніх в будь якому випадку. Також відсутня група порівняння, яка наприклад там читала б маін камп гітлера (може б результати були б ще краще). І до речі, зниження активності фагоцитозу аж в 6 раз!!!!! свідчить про зменшення активності імунітету і загострення інфекції, що суперечить зробленим висновкам.
Я не лікар, але просто цікаво.
Якщо зменшення фагоцитозу свідчить про загострення хвороби, то про що свідчать завищені показники? Що імунітет краще став працювати і скоро очікувати одужання? )
Молитва,молитві різниця в тому,що якщо ти молишся Богу розуміючи,що без Отця-Бога нічого іншого бути неможе,тому,що ВІН є одне Джерело Життя,то це вірно,а коли від себе ти це робиш,то це від себе де не життя а одна смерть,правда і та ,що це треба ще усвідомити та розуміти,…про це добре вчить сьогодні Мудрість Господа,що прийшла через Е.Сведенборга…читайте Істинну християнську релігію….якщо прагнети істини та добра як собі так і другим…миру всім і добрим і злим…..
Ну і брєд….
Британські археологи під час розкопок виявили найдавніше будівля, побудоване європейцями на території Чорної Африки, що лежить нижче пустелі Сахара. Це християнська церква, і розташована вона на одному з островів Кабо-Верде в 500 км від узбережжя Західної Африки, де в XV столітті португальцями був заснований перший форпост для здійснення торгівлі африканськими рабами.
http://headnews.org/arkheologami-naydena-drevneyshaya-khris/
Скільки було випробувань, які імена, які результати, в студію факти!! Я не знайшов жодної публікації цього *науковця*..)) p.s. я пасивний християнин..)) Якщо маєте реальні дані експеременту то скиньте, хоча я в тому сумніваюся..=)