«Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни» – на таку тему з 7 до 10 жовтня триватимуть міжнародні панелі, семінари, виставки, візити в спільноти, дискусії та презентації. Сьогодні у Львові розпочинається Міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень».
Під час Форуму ознайомимось із баченням взаємодії Церкви та держави, почуємо історії та свідчення стійкості спільнот, які пережили окупацію та постійні бомбардування, дізнаємось про те, як виживають релігійні спільноти на тимчасово окупованих територіях, подискутуємо про стійкість спільнот в час невизначеності та пережиття різного досвіду всередині країни, про підтримку та інтеграцію ветеранів, про розвиток українських спільнот в діаспорі в час вимушеної міграції, дізнаємось, як віра допомагає вистояти та гуртувати людей, проведемо тренінг з турботою про ментальне здоров’я на тему стійкості.
Серед учасників – Євген Глібовицький, директор Інституту фронтиру, експерт із довготермінових стратегій, о. Андрій Зелінський, військовий капелан, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, Йосиф Зісельс, виконавчий співпрезидент Ваад України, виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, Рокко Бутільйоне, професор, депутат парламенту Італії, екс-міністр культури Італії, д-р Джордж Вайгель, проф., Почесний старший науковий співробітник Центру етики та публічної політики та багато інших.
Екуменічний соціальний тиждень вже протягом сімнадцяти років є міжнародним майданчиком для діалогу та співпраці. «Внаслідок пандемії та повномасштабного вторгнення росії на територію України, останні роки стали важким випробуванням для українців. Водночас ці обставини дали можливість промовляти до світу, ділитися українськими сенсами та гуртувати навколо України міжнародних експертів, науковців, освітян, громадських діячів, бізнесменів, журналістів та представників Церков різних деномінацій.
Під час цьогорічного форуму спільно з партнерами плануємо міжнародну відкриту панель, семінари, воркшопи, дискусії та презентації на теми стійкості спільнот, справедливості та солідарності, зцілення травм війни та відновлення країни на різних рівнях та в різних сферах», – розповідають організатори – Інститут екуменічних студій УКУ, спільно із Фондом Конрада Аденауера в Україні та Євангелічною церквою Німеччини.
Партнери: Школа журналістики та комунікацій УКУ, Програма ЕПЕ УКУ, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету “Львівська політехніка”, РІСУ, Українське християнське академічне товариство, Renovabis, CNEWA, Louvre D’Orient та ні.
Захід відбудеться на Філософсько-богословському факультеті УКУ, а також у ZOOM, із синхронним перекладом.
Деталі на сайті.
Контактна особа: Ірина Кітура, [email protected].